Světlo, energie, média, doprava a globální vnímání světa, to jsou nosné pojmy pojetí letošní městské slavnosti Dotkni se Písku ve dnech 11. až 13. června.

„Chceme tak připomenout významný okamžik z historie, kdy Písek byl po Praze druhým městem osvětleným obloukovými lampami Františka Křižíka,“ uvedl včera Jan Zilvar z pořádající Agentury TFC.

Program by se měl vrátit k původnímu významu – k slavnosti občanů a oslavě radosti. Představí se významní interpreti spjatí s Pískem. Ve srovnání s předcházejícími lety bude daleko větší podíl domácích, vystoupí například TC Z.I.P, folklorní soubor Písečan a žáci základní umělecké školy a dalších škol. Partnery hlavního pořadatele jsou Divadlo Pod čarou, Sladovna, městská knihovna, dům dětí a Centrum kultury.

„Havlíčkovo náměstí bude vyhrazeno partnerským městům Písku. Počítáme nejen s prezentací jejich kultury, ale také gastronomie,“ připomněl místostarosta Písku Tomáš Dušek.

Pro výstavy a doprovodný program je určena Sladovna. Druhým klidovým místem bude městská knihovna, jejímž hostem bude autor populárního Čtyřlístku Jaroslav Němeček.

Návštěvníci budou dále mít příležitost zúčastnit se vyhlídkových letů balonem, noční plavby po Otavě a v televizním studiu si natočit vlastní klip z účasti na této akci.

Všechny prostory, ve kterých se 18. ročník obnovené slavnosti Dotkni se Písku bude konat, spojí poznávací soutěž z dějin města pro celou rodinu.