edna majitelka nesouhlasí se zřízením věcného břemene a požaduje, aby od ní město pozemek vykoupilo. Původně navrhovala částku 100 korun za metr čtvereční. Město po několika jednáních domluvilo s majitelkou cenu 60 korun.

„Abychom mohli být úspěšní v žádostech jak ze Státního zemědělského fondu, tak z Fondu životního prostředí, musíme mít zřízena věcná břemena nebo nájemní smlouvy nebo musíme být vlastníky pozemků,“ vysvětlil starosta Zdeněk Herout (ODS).

Po diskuzi zastupitelé na zasedání jednoznačně rozhodli, že město pozemek odkoupí. I když byl mírný nesouhlas u některých zastupitelů patrný. „Řešili jsme několik variant, jak se vyhnout odkupu. Částka na změnu projektu a samotnou realizaci by několikrát převyšovala náklady na vykoupení pozemků,“ řekl místostarosta Michal Polanecký (ODS).

Zastupitelka Jitka Kofroňová (KSČM) uvedla, že cena 60 korun za metr čtvereční je vysoká.

„Souhlasím s tím, že je nutné vzhledem k projektové dokumentaci pozemek odkoupit. Přijde mi to nefér vůči vlastníkům, jejichž pozemky jsme vykupovali v průmyslové zóně za 50 korun. Podle mě to byly pozemky kvalitnější než tato mokřina. Já bych ještě s paní zkusila jednat a snížit cenu na 50 korun za metr čtvereční,“ nabízela řešení Kofroňová.

Jak oponoval starosta, jednání vedl. Výsledkem bylo domluvení ceny 60 korun za metr čtvereční.

Milevsko má na rekonstrukci kanalizace v Nádražní ulici zpracovaný projekt. Samotná výměna potrubí je podle slov starosty Zdeňka Herouta  otázkou budoucnosti.