Bývalá škola v Rukávči chátrá dál.

Vyhlášení záměru na prodej objektu se odkládá. Bod ze středečního zasedání stáhl předkladatel návrhu, milevský místostarosta Michal Polanecký.

Zájemce o koupi budovy a pozemků František Krupka z Plzně nesouhlasil s cenou objektu 1,264 milionu korun. Tu znalec vyčíslil před pěti lety.

„Za tu dobu se stav objektu výrazně zhoršil. Byl jsem se tam podívat a na pěti místech je propadlý strop. Budova je v dezolátním stavu, na její rekonstrukci budou potřeba velké investice,“ upozorňoval František Krupka.

„Ještě před prosincovým zasedáním jsme vás seznamovali s tím, že objekt pronajímáme, mně osobně jste říkal, že akceptujete veškeré podmínky, které byly v záměru, jenž jsme vypisovali před dvěma lety,“ reagoval místostarosta Polanecký.

Tehdy o budovu bývalé školy č.p. 24 a pozemků projevil zájem jeden člověk. Nabídl ale nízkou částku, a tak zastupitelé záměr zrušili.

Tři měsíce poté se nájemcem školy stala – na základě odsouhlasení rady města – písecká obecně prospěšná společnosti Regio. Dvacetiletá nájemní smlouva jí vyprší v roce 2028. „S městem jsme domluveni, že v případě odkoupení budovy odstoupíme od smlouvy,“ řekl Deníku Pavel Lahodný, ředitel Regia.

Společnost měla v plánu vybudovat v Rukávči za pomoci evropských peněz učebnu pro environmentální výchovu, jídelnu a ubytovnu pro třicet dětí. Vše podle projektu za 30 milionů korun. Podle Pavla Lahodného k realizaci zřejmě nedojde. Žádost o dotaci musí být jištěna předfinancováním. Společnost zatím nenašla partnera.

Regio školu v Rukávči k aktivitám nevyužívá. „Je to ruina,“ vysvětlil Pavel Lahodný. V objektu neteče voda a nefunguje elektřina.