Bezmocní si připadalive čtvrtek řidiči kamionů pohybujících se po regionu. „Na Prachaticku i Strakonicku všechno v pohodě, přijedu sem a je to tragédie,“ rozhazoval rukama řidič kamionu Luboš Novotný.

Zůstal stát na Mírovém náměstí v Písku, protože do něj najel řidič terénního automobilu, který se snažil kamion objet. „Jel tudy s multikárou z městských služeb. Myslíte, že sem zajel a podhodil mi kola?“ rozčiloval se Novotný.

„Vyfoťte si tu silnici. Kde jsou silničáři,“ ptal se slovenský řidič kamionu, který zůstal spolu s dalšími kolegy stát v kopci před křižovatkou Nová Hospoda. Hlavní silnice na Prahu byla kolem poledne jeden led.

Naprosto nepružně včera reagovali jednotliví pracovníci Městských služeb Písek.

„Nemůže mi pomoct, protože mu to neřekliz dispečinku. To je neuvěřitelné,“ rozčiloval se nad neochotou jednoho ze silničářů kamioňák Luboš Novotný. Na sypač čekal v Žižkově ulici v Písku za asistence městské policie, které se také nepodařilo věc urychlit, přes hodinu.

Kamion zůstal v sedm hodin ráno stát i u Temešváru, silnice ale byla průjezdná. Další kamion zapadl na sjezdu z průtahu Pískem směrem do ulice Na Rozhledně.