Během noci, rána a dopoledne napadlo v Písku a okolí několik centimetrů nového sněhu, na což zjevně nebyl nikdo připraven.

V sedm ráno tak u Temešváru na kopci uvízl kamion, který nebyl schopen vrch vyjet. Silnice ale byla naštěstí průjezdná.

Kritická byla situace na křižovatce u Gymnázia Písek. Pod čerstvým mokrým sněhem je vrstva ledu. Řidiči, kteří jeli od Alšova náměstí a museli zastavit na semaforech, se do kopce rozjížděli s velkými problémy. Kolem čtvrt na deset tady zastavil řidič modré dodávky.

Ani přes pomoc od dalšího motoristy a použití hrabla se mu několik minut nedařilo odjet. Křižovatka tak byla zablokovaná, což někteří řidiči špatně nesli. Jeden starší muž ve felicii křičel na dalšího vulgarismy, jiní řidiči i chodci poznamenávali, že by bylo dobré, kdyby silničáři vrstvu ledu posypali.

Nepohyblivou dodávku auta objížděla, čímž se dostávala do protisměru. Tyto jejich manévry ještě více komplikovaly už tak složitou situaci.

Ačkoliv každý musel vidět, že povrch křižovatky klouže, Ford Transit s pražskou poznávací značkou doslova vlétl do křižovatky takovým způsobem, že z ní málem zase vylétl.

Blízko křižovatky odhrabával sníh z chodníku Marek Kindl z Písku.

"Letos je toho sněhu dost, myslím, že by to už mohlo skončit. Město se snaží starat, ale zjevně na to nemá kapacity, protože lidé na to po změně zákona doslova pečou. Občas, když je kalamita a já mám čas, tak sníh uklízím," řekl Kindl.

"Beru to jako pomoc městu. Ve středu jsem venčil psa a upadl jsem na ledu, naštěstí se mi nic nestalo. Tak jsem si řekl, že přispěju k úklidu centra města," doplnil Kindl.

Někteří rodiče si ale ze sněhu nic nedělali a své děti alespoň povozili na bobech.