Na první pohled to vypadá jako výjev z filmové grotesky. Důstojně kráčející osoba začne najednou mávat rukama, podivně se šklebit a pak najednou vzduchem létají i její dolní končetiny. Jenomže aktéři takových scének, o které v píseckých ulicích není nouze, se rozhodně nesmějí. Chůze po zledovatelých částech chodníků je doslova noční můrou nejen seniorů.

„Bydlím na sídlišti Jih a ven skoro nevycházím. Jenomže alespoň pro nákup a na poštu musím. Včera cestou od našeho domu k Šipce jsem viděla padnout čtyři lidi. Jeden pán to odnesl zlomenou nohou. Vypadá to, že naše sídliště k městu nepatří, protože tu nikdo sníh neuklízí,“ postěžovala si devětapadesátiletá Zuzana Mordavská.

Stav komunikací na Jihu byl i předmětem kritiky ze strany zastupitelů na zasedání 27. ledna. Nic se od té doby nezměnilo. Stejně kritická je situace na nábřeží , na sídlišti Portyč, kolem plaveckého bazénu, v areálu nemocnice, ale i na pěší zóně.

V ledovou plochu se proměnila promenáda v Palackého sadech.

Velké problémy mají zejména senioři a lidé, kteří při chůzi potřebují hůl nebo berle. „Už jsem několikrát slyšela, že mám sedět doma a nevycházet. Ale děti bydlí daleko a přijedou o víkendu. Nemůžu se vším otravovat sousedy, když jsem schopná chodit. Jenomže ne po náledí,“ uvedla Anna Habartová.

O písecké komunikace se starají Městské služby Písek. Podle sdělení jejich mluvčí Lenky Gareisové letošní spotřeba posypových materiálů je nadprůměrná. Do pondělí to bylo 230 tun soli a 80 tun drti.

I přesto má organizace ještě dostatečné zásoby posypu. Proč ho ale nepoužije alespoň na nejvíc frekventovaná místa, to zatím zůstává záhadou.