To je na trhu od prosince. Jejich počínání sledovala nadšená a vyprodaná kavárna a klávesista a zpěvák Roman Dragoun je potěšil nadšeným výkonem, zatímco Milan Princ zbytečně neprotahoval svoji řeč a náznakem politý disk vyslal do světa během několika vteřin.

Samotný hudební večer rozčlenili organizátoři do několika částí, kdy se střídala živá vystoupení a promítání koncertního dvd.

Dragoun sedící a občas i tančící za svými klávesami zazpíval nejdříve několik písní ze svého nejnovějšího alba Otlučená srdce. Bylo vidět, že je v dobré kondici a má výbornou náladu.

Ke zklamání některých návštěvníků ale nezařadil žádné skladby od Futura, publikum si žádalo třeba populární Stopy, které Dragoun s pravidelností rovnající se jistotě na svých koncertech vynechává.

Na dvd je fanoušci ale najdou. Roman Dragoun tak hrál postupně jen kousky z Otlučených srdcí a svých dalších dvou sólovek Slunci blíž a Stín mý krve.

Zahrál i jednu píseň z chystaného alba, které by podle Milana Prince mělo stavět na klavíru více než Otlučená srdce.

Dragounovi jeho fanoušci během tří hodin koncertu rádi odpustili zapomínání textu, stejně jako některé problémy v intonaci.

Dragoun tak může říct, že jeho Písečané mu opravdu rozumějí. Dragoun se s nimi rozloučil v duchu názvu kapely Futurum.

„Nemá cenu se přehrabovat v minulosti, protože jen v přítomnosti můžeme napravit hlouposti, které jsme v minulosti udělali a vytvořit tak dobrou budoucnost,“ řekl Dragoun.