Víkendové sněžení zasáhlo Písecko, řidiči ale jezdili disciplinovaně. Jindřich Horák jel v sobotu dopoledne z Písku do Vráže.

„Silničáři se snažili, potkal jsem cestou asi tři sypače, ale i tak ležela na silnici vrstva sněhu, která pěkně klouzala, člověk musel jet hodně opatrně,“ řekl řidič.

Písečtí silničáři prožili velice náročný víkend. „Byly to určitě nejhorší dny této zimy. Od pátku máme intenzivní dvanáctihodinové směny. Situace se o víkendu měnila každou chvíli, ale žádné nesjízdné nebo uzavřené úseky na Písecku nebyly. V terénu byly všechny naše sypače a také externisté s traktory,“ vysvětlil ředitel píseckého závodu Správy a údržby silnic Jaroslav Kozák.

„Silnice jsme hlavně prohrnovali a někde sypali solí, jen na kopcích přidávali posypový materiál. Na roviny nemá velký smysl dávat drť, když stále sněží,“ doplnil Kozák a dodal, že po víkendu by mělo být počasí milosrdnější. „Podle předpovědi má už sněžit méně.“

Náročné dny prožili i pracovníci Městských služeb Písek. „O komunikace jsme se starali v pátek až do půlnoci, pak byla krátká pauza asi do půl třetí. V terénu bylo sedm strojů,“ informovala mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová.

„Pracovníci se moc nevyspali, byl to opravdu náročný víkend. V sobotu jsme začali s úklidem už v půl páté ráno. Chodníky jsme jen pluhovali, nemělo smysl používat posypové materiály, protože stále sněžilo,“ doplnila mluvčí.

Plusové body si na své konto o víkendu připsali řidiči.

„O víkendu jsme neřešili na Písecku žádnou dopravní nehodu. Poslední informace mám z neděle asi ze třetí odpolední a myslím, že policie může řidiče tentokrát pochválit,“ řekla mluvčí jihočeské policie Jana Hlavínová.

„Lidé zřejmě poslechli varování meteorologů a pokud opravdu nemuseli, nevyjížděli. Ale je samozřejmě možné, že se nějaká nehoda stala, ale my jsme se o ní nemuseli dozvědět, pokud nebyla vážná a řidiči ji vyřešili na místě,“ doplnila Hlavínová.