Od prvního dne letošního roku mohou cestující v městské hromadné dopravě (MHD) využívat elektronickou jízdenku. Mechanické označování jízdenek při nástupu do autobusu je nahrazeno přiložením Písecké karty ke čtecímu zařízení elektronického systému.

„Cestující už nemusí nakupovat jízdenky různých nominálních hodnot, ale jedinou kartou odbaví sebe, případně další spolucestující osoby. Výhodou je přestupný tarif platný 45 minut od nástupu.“ vysvětlil Karel Coufal, obchodní ředitel společnosti ČSAD Č. Budějovice, která MHD v Písku provozuje.
Jak dále informoval, ještě do 30. června bude platit i dosavadní systém včetně platných cen jízdného a druhů jízdenek.

„Bydlím na Hradišti a MHD hodně používám. Dnes ještě mám papírovou jízdenku, ale Píseckou kartu si zřejmě pořídím. Slyšela jsem však o špatných zkušenostech v Praze, takže ještě chvíli počkám, jak se osvědčí systém v Písku,“ uvedla Zdeňka Smolová.

Píseckou kartu mohou zájemci získat po vyplnění formuláře, který je k dispozici v Infocentru v Heydukově ulici, v informační kanceláři na autobusovém nádraží a v prodejně Polari na Hradišti.

„Karta bude připravena k vyzvednutí do tří pracovních dnů na předprodejním místě. Za vydání se platí jednorázový poplatek 100 korun, děti do 15 let a senioři nad 65 let mají kartu zdarma,“ dodal Karel Coufal.

Senioři budou mít navíc ke kartě zvýhodněný kupon na 100 jízd, každou po jedné koruně.

Jízdné v MHD

Písecká karta:
Plnocenná přest. jízdenka 9 Kč
Děti od 6 do 15 let 3 Kč
Studenti do 15 do 26 let 6 Kč
Občané nad 65 let 3 Kč
Kočárek bez dítěte 3 Kč
Zdroj: ČSAD Autobusy