„Název Orlík jsem vybral z toho důvodu, že pěkně symbolizuje oblast, v které je rádio slyšitelné. Nejdříve se stanice měla jmenovat Paráda, ale pak jsem to přehodnotil a pojmenoval ji Orlík,“ říká Josef Zoch.

„Lidé ve městech bývají většinou dost hrdí, že z jejich města vysílá rádio. Já chci vysílat pro lidi jak z Písecka, Táborska, tak i Strakonicka. Zdálo se mi, že když zůstaneme u názvu Orlík, nebudeme dráždit lidi ani v Táboře, ani v Písku. A navíc, na Orlíku je hezky,“ vysvětluje se smíchem Zoch.

„Myslím, že pro lidi na Orlíku rádio něco znamená, stejně tak jako zámek. Já ho vedu podle svého citu. Samozřejmě musím pochválit naše moderátory. Je nás tam sice málo, ale myslím, že si rozumíme,“ vypráví Zoch.

Pro majitele a provozovatele rádia Orlík Josefa Zocha není tato stanice rozhodně první rádiovou zkušeností.   

„V různých rádiích se angažuji už pomalu sedmnáct let, už o tom něco vím. Míval jsem deset let rádio Preston, kterému nebyla prodloužena licence. Zdálo se mi, že to rozhodnutí nebylo správné, proto jsem ho dal k soudu. Ten jsem vyhrál a možná díky tomu jsem dostal možnost založit nové rádio,“ vzpomíná Zoch na vznik Orlíku, který vysílá už rok a půl.

„Možná to tak nakonec mělo být, že jsem musel přesídlit z Prahy sem na jih. Dělat rádio tady je pro mě daleko lepší, protože k jihu Čech mám vztah, mám tady příbuzné a dokážu odhadnout, co by se tady asi mohlo lidem líbit. Řekl bych, že s lidovými písněmi, které také vysíláme, bychom v jiném kraji asi neuspěli,“ myslí si Zoch.

„Zjišťuji, že lidé hudbu, kterou hrajeme na rádiu, a tu, kterou produkuji já sám, chtějí, mám to ověřené. Beru muziku také jako poslání, službu lidem,“ vysvětluje Josef Zoch. „Profesně se nejvíc cítím být muzikantem,“ říká sám o sobě Zoch. Jeho záběr je ale širší.

„Kdysi jsem vydával i časopis, který se zabýval životním stylem spojeným s country hudbou. Dnes se chystám dát dohromady doprovodnou kapelu. Nedávno mi totiž vyšel komplet šesti CD a čtyř DVD, takže bych chtěl v příštím roce udělat několik koncertů na podporu tohoto kompletu,“ plánuje Zoch.

„Chtěl bych sérii vystoupení uzavřít na podzim 2010, kdy budu slavit kulaté narozeniny, v zámeckém parku na Orlíku. Pokud bych se bál počasí, uvažoval bych o nějaké hale, buď v Táboře, nebo v Písku, ale pravděpodobněji vyhraje Písek, protože je ve středu slyšitelnosti našeho rádia,“ dodává Zoch.