Obchody na Písecku se opět začínají plnit zákazníky. Ti mají totiž možnost ušetřit při nákupu zboží značné částky.

Už v sobotu zlevnilo Tesco. „Slevy budou postupně dosahovat až 75 % a potrvají podle stavu zásob do 26. ledna,“ říká Michal Štádler, ředitel marketingu Tesco.

„Ačkoliv slevy potrvají po celý leden, zákazníci by vzhledem k tomu, že se jedná o výprodeje, neměli s nákupem vybraného zlevněného zboží dlouho váhat.“ Mluvčí Tesca Eva Karasová doplnila: „Lidé se totiž díky výrazným slevám vracejí do obchodů bezprostředně po odeznění vánoční nákupní horečky.“

Ve slevách ráda nakupuje padesátiletá Eva Stodůlková z Písku. „Vždycky si počkám na povánoční slevy. Kupuji si věci, které bych si jinak nemohla dovolit nebo bych si je musela brát na splátky. Mezi ně patří třeba elektronika nebo kvalitnější kuchyňské potřeby. Člověk dost ušetří a navíc v obchodech není takový nával jako před Vánocemi,“ řekla zákaznice.

Slevy nabízejí kromě velkých supermarketů i menší obchodníci v centru Písku i ostatních měst na Písecku i některé z internetových obchodů.

Letos začaly výprodeje dříve než v minulých letech. Podle píseckého finančního poradce Pavla Bušty za to mohou nenaplněné představy obchodníků.

„Měli určité představy o svém zisku, které nenaplnili, a protože jsou chamtiví, museli udělat slevy o dost dříve než minulé roky,“ vysvětlil Bušta. A vrátil se ještě k vánočním nákupům. „Lidé jsou nepoučitelní, i letos si brali krátkodobé úvěry od pochybných firem, které jsou výhodné jen při prvním pohledu,“ doplnil.