Stalo se to téměř na den přesně po roce, kdy ve stejném baru zemřela jednatřicetiletá žena, která zde pracovala jako provozní.

V baru ji v neděli 19. října 2008 našel majitel podniku Karel Mošovský.

„Jen tady přespala. Jsme z toho zničení, byla to moc hodná holka,“ řekl tehdy Mošovský.

Policie před rokem vyloučila cizí zavinění i sebevraždu.

„Příčinou smrti bylo zdravotní selhání,“ konstatoval tehdejší mluvčí policie Jaroslav Beran po tom, co znal výsledky soudní pitvy.

Aktuální případ je velice podobný: bar Nevada, mladá žena, víkendová smrt.

Ani tentokrát policie nezjistila cizí zavinění. „Bylo to náhlé úmrtí. Ženu našli v noci z pátku na sobotu. Soudní pitva zjistila, že rozhodně za smrtí ženy nebylo cizí zavinění. Případ dále prověřujeme,“ vysvětlila krajská policejní mluvčí Anna Drdová.

Podle zjištění policie nemá víkendové úmrtí žádnou přímou souvislost s rok starou událostí.

Ze smrti ženy jsou šokováni i lidé v okolí baru.

„Je to hrozné, velké neštěstí. Mělo by být věcí majitele, aby si zajistil bezpečné topení. Takhle to vypadá, že se servírka udusila kvůli tomu, že bar má špatné odvětrání,“ řekla barmanka z blízké provozovny. „Ten dům musí být asi zakletý, slyšela jsem, že spáchal sebevraždu číšník, který tady pracoval,“ doplnila žena.

To, že by se obě ženy otrávily unikajícím plynem, vyloučil mluvčí E.ONu Vladimír Vácha. „Spíše bych předpokládal, že servírku otrávil oxid uhelnatý nebo oxid uhličitý. Plynové vedení pravidelně kontrolujeme,“ do­dal.

Vyjádření současného provozovatele Coung Thai Minha se nepodařilo získat, na dveřích baru visel list ze školního sešitu s nápisem „Dnes zavřeno“ spolu s oznámením o úmrtí servírky.