Milevské mateřské centrum Delfínek stále hledá vhodné prostory pro svoji činnost. Centrum vzniklo v lednu letošního roku a problém doposud nevyřešilo.

„Bez prostor to bohužel nejde,“ říká předsedkyně mateřského centra Vendula Hanzlíková. „Ředitel Domu kultury Vít Kratochvíl nám nabídl, že bychom se mohly scházet v hudebním sále. Nabídku jsme odmítly, nemáme na to prostředky,“ popisuje Hanzlíková.

Dům kultury přišel s dalším návrhem, centru může poskytnout učebnu. „Prostory jsou hodně malé, je to jako nudlička,“ posteskne si Vendula Hanzlíková. „Oslovily jsme i církev,“ doplňuje.

Problémem se zabývá i město. „Průběžně nabízíme centru různé prostory, ale ty neodpovídají jeho představám,“ říká místostarosta Milevska Michal Polanecký.

Maminky se tak scházejí v bytě Venduly Hanzlíkové. „Zatím je nás pouze deset, je to dáno právě tím, že nemáme prostory,“ myslí si Hanzlíková, matka dvouletého syna Martina.

„Centrum není určené jen maminkám a dětem, naše motto zní: Mateřské centrum Delfínek, ráj dětí a rodinek,“ pokračuje předsedkyně Hanzlíková.

Malování na obličej

Žádný tatínek zatím členem centra není. „Ale i oni chodí na naše akce, které pořádáme,“ dodává Hanzlíková. Zájemci se čtyřikrát během léta mohli seznámit s mateřským centrem. To pro veřejnost připravilo zábavný program. Největší úspěch mělo malování na obličej během Bartolomějského posvícení. „Děti čekaly půl hodiny, než se na ně dostala řada,“ prozrazuje Vendula Hanzlíková.

Pozitivních reakcí si všimlo i město. „Malování mělo velký ohlas. Centru jsme nabídli, že mu barvičky v hodnotě tisíc sedmi set korun zaplatíme, a tak jsme si učinili,“ doplňuje místostarosta Polanecký.

Většinu akcí pořádá Delfínek ve spolupráci s Domem kultury, který centru zapůjčuje zahradu a sály. „Na 25. října připravujeme drakiádu a na 11. listopadu lampiónový průvod,“ představuje plány předsedkyně.

Zábavné programy mají u veřejnosti úspěch. „Těžko odhadnout, kolik na ně chodí lidí, ale počítám tak kolem dvou set,“ pochvaluje si Vendula Hanzlíková.

Zakladatelkám a maminkách tak kazí radost jedině stálé úsilí o hledání vhodných prostor.