V lokalitě Sv. Václav začíná v pondělí 19. října svoz biologického odpadu ze zahrad. Auto Městských služeb Písek (MSP) bude přistaveno od 14.00 do 14.55 hodin na Václavském náměstí u parku, další hodinu pak u dětského hřiště ve Strakonické ulici a od 16. 00 do 16. 55 bude auto na odpad čekat u rybářského svazu na Zátavském nábřeží. Další svoz se v této lokalitě uskuteční v sobotu 24. října dopoledne.

Úterý 20. října je vyhrazeno Hradišti. Ve stejných časových intervalech jako u Václava se bioodpad bude vybírat v Kaštanové aleji na Hůrkách, u mateřské školy Na Ryšavce a u restaurace Na Rozhledně. Druhý svoz je na programu v sobotu 24. října.

Bioodpad převezme od občanů obsluha auta MSP. „Pokud ale nebude vyhovovat kritériu, nebude převzat. Za odpad ze zahrad považujeme drobné větve, listí a zbytky rostlin. Podmínkou je, že odpad musí být kompostovatelný,“ připomněla tisková mluvčí MSP Lenka Gareisová.

Po zkušenostech z loňského roku, kdy lidé na svozová stanoviště naváželi odpad všeho druhu, budou MSP ve spolupráci s městskou policií určená místa více monitorovat a neukáznění jedinci mohou být stíháni za zakládání černých skládek. „Pokud by ani tato alternativa nevyřešila problém z loňského roku, dojde zřejmě k úplnému zrušení svozu odpadu ze zahrad,“ upozornila Lenka Gareisová.

Když má někdo větší množství dřevní hmoty nebo listí, může si u městských služeb objednat jeho odvoz a likvidaci. Ovšem za poplatek. Štěpkování, odvoz a uskladnění 1 m³ dřevní hmoty stojí 950 Kč. Nakládka, odvoz a uskladnění jedné multicary listí je za 500 Kč. Obě ceny jsou bez DPH.