První den v letním táboře v Benešově mlýně v Heřmani začal pro padesát nejmladších členů Tanečního centra Z.I.P Písek, jak jinak, než nácvikem tanečku. Tentokrát šlo o tanec indiánský, protože jejich letní tábor se koná pod názvem Indiánské léto.

Dopoledne děti a jejich vedoucí stavěli indiánskou vesničku. „Do této doby nás ještě nenavštívil indiánský duch, aby nám dal vědět, co budeme vlastně na táboře celý týden dělat a jaké indiánské vědomosti a dovednosti se musíme za týden naučit. Pokusíme se ho tedy přesvědčit, že chceme být dobrými indiány. Snad nám o sobě dá brzy vědět,“ shodují se vedoucí Katka Šolcová a Jana Vojíková.

Stavba týpí se povedla a indiánský duch děti nezklamal. Hned odpoledne objevily v domečcích notýsky a tužky, které jim tam zanechal. Největší překvapení čekalo na táborníky večer. Našli totem a na něm vzkaz od Sedícího býka, ducha tábora, který jim přiblížil, co je vlastně v průběhu celého týdne v heřmaňském mlýně a jeho okolí čeká.

Nejmladší Zipáci ve věku od pěti do osmi let budou na táboře do 11. července. „Loni jsme měli tábor pro nejmenší poprvé a spokojení byli malí táborníci i jejich rodiče. Na pět dětiček je vždy jeden instruktor, který se o ně stará po celou dobu pobytu,“ uvedla umělecká vedoucí Z.I.P. Klára Humpálová.

Další tábor se uskuteční od 16. do 26. července. Už popáté přijedou do Heřmaně starší Zipáci. Společně s choreografem Láďou Beranem budou chystat nový divadelní projekt Game.

Vedle tancování si Zipáci na všech táborech klasicky tábornicky hrají, soutěží a tvoří. Klára Humpálová si pro ně na druhý turnus připravila bohatý program za pomoci Skřeta Zipouše, tentokrát na téma Planeta Země, ochrana Země.

Taneční centrum chystá rovněž příměstský tábor. Uskuteční se ve dnech 3. až 7. srpna v zipáckém centru v areálu Jitexu. Tématem je tentokrát Cesta do pravěku. „Příměstský tábor je určen pro chlapce a děvčata, kteří nechtějí spát mimo domov,“ dodala Klára Humpálová.