Prezident hokejového klubu HC ZVVZ Milevsko Miroslav Kellner byl obviněn z podvodu. Peníze od města na pronájem zimního stadionu použil podle policie na úhradu jiných dluhů.

„Peníze od města pro děti použilo vedení hokejového klubu k úhradě půjčky od prezidenta Miroslava Kellnera. Jinak řečeno, osoba podepsaná pod žádostí o dotaci použila dotaci od města na úhradu svých pohledávek,“ potvrdil místostarosta Milevska Michal Polanecký.

Jak uvedla tisková mluvčí Policie ČR v Písku Kamila Ingrišová, obvinění si Kellner již převzal. „Prověřujeme i rok 2008, kde jsou také nesrovnalosti. Jedná se řádově o stovky tisíc korun,“ dodala Ingrišová.

Kellner je až do pátku pracovně mimo republiku a telefony nezvedá. Společnosti SPOS, která sportoviště v Milevsku provozuje, však již klub pohledávky za pronájem stadionu pro tréninky dětí a mládeže uhradil.

„K dnešnímu dni jsou oddlužení, zbývá zaplatit 16 tisíc. Ale tato pohledávka je ještě ve lhůtě splatnosti, takže fakticky dluh není,“ potvrdil včera ředitel SPOSu Petr Zelenka. Dodal, že za rok 2008 a 2009 dluží hokejový klub za pronájem pro dospělé 483,5 tisíce korun. „Příslib máme, že se budou snažit to uhradit. Ale kdy to bude nevíme,“ dodal Zelenka.

Podle smlouvy město poskytuje neinvestiční dotace pro děti a mládež do 21 let. Minimálně 85 procent musí oddíl jako hlavní uživatel městských sportovišť dle smlouvy použít na úhradu těchto sportovišť, maximálně 10 procent má na činnost a procent na reprezentaci.

Město si před časem nechalo zpracovat audit, ve kterém se prokázalo, že došlo k vážným porušením čerpání dotačních prostředků. Špatné ekonomické výsledky klubu donutily radu města k 1. dubnu rozpustit led na stadionu.

Tehdy se na tom dohodli zástupci SPOSu, HC ZVVZ a vedení města přesto, že A–tým hrál kvalifikaci o 1. ligu.