Protest proti Lidlu ve Veselí nad Lužnicí vrcholí peticí. Tu sepsal petiční výbor během víkendu a od včerejška je k podpisu nejméně na patnácti místech města.

„Máme strach, že na veřejné projednávání přijde málo lidí. Nebylo by to poprvé a radnice by si to pak mohla interpretovat tak, že s Lidlem ve Veselí občané souhlasí,“ vysvětlil člen petičního výboru Miroslav Kohel.

Na středečním veřejném projednávání by chtěli odpůrci supermarketu odevzdat vedení města podpisy, a projevit tak svou nevoli.
Prostor před kulturním domem, kde se se stavbou Lidlu počítá, je pro spoustu Veselských srdeční záležitostí.

„Tohle místo je skutečným centrem. Tady se setkávají obě města, ze kterých je Veselí spojeno,“ upozornil Kohel.
Cennosti lokality si je vědom i starosta. Jen si myslí, že je příliš málo využívána na to, aby se okolo výstavby strhával takový humbuk.
„V současné době čekáme, co nám Lidl nabídne. Jsme mezi dvěma mlýnskými kameny,“ reagoval starosta Jaromír Novák.

Na jedné straně totiž stojí lákavá nabídka peněz za prodané pozemky na opravu kulturního domu, na druhé straně jde stále o střed města.
„Rozhodování zastupitelů nebude jednoduché. Já sám ještě nevím, jak budu hlasovat,“ přiznal starosta.

Zastupitel za ODS a zároveň člen petičního výboru Petr Hynek má o hlasování jasno.

„Až se bude Lidl projednávat, budu mít i několik připomínek. Jsem přesvědčen, že změna územního plánu z veřejné zeleně na občanskou vybavenost byla v této lokalitě účelová,“ uvedl Hynek.

Zastupitel si navíc myslí, že stavba supermarketu by výrazně zasáhla do urbanistického rázu města.
„V tuto chvíli nám nejde o počty podpisů. Chceme vedení města upozornit, že je tu názor občanů, který je nutno respektovat,“ dodal.
Veřejné projednávání se zástupci Lidlu se koná zítra od 17 hodin v kulturním domě.

Podpisová místa
Řeznictví Marcilis, potraviny Adámek, provozovny pekárny Kotyza, obě lékárny, květinářství na náměstí, Infocentrum, papírnictví Holík, kadeřnictví Pomněnka, obě prodejny Večerka, řeznictví Hlaváček, DPS Mezimostí.