U požáru zasahovali písečtí hasiči. Kdo automobil zapálil, to zatím není jasné, ale požár může být způsob, jakým se někteří lidé zbavují nepojízdných aut. Ačkoliv většina je odveze třeba na letské vrakoviště.

„Zdá se mi, že v poslední době je vraků víc a víc. Nechápu, proč to lidi dělají. Z auta skoro vždycky něco vytéká, kdo ví, co to je. Už pár týdnů je nějaké auto odstavené v serpentinách, každý den z něj něco mizí. Kdo se na to má dívat,“ rozčílil se Adam Beneš z Písku.

Michal Kovařík, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Písek, s tím nesouhlasí. „Vozidel naplňujících znaky autovraku je na veřejných komunikacích naprosté minimum, daleko větším problémem jsou takzvaně dlouhodobě odstavená vozidla, která však znaky autovraku nenaplňují, a proto je město nemůže nechat zlikvidovat. Tyto dvě kategorie veřejnost často nerozlišuje,“ dodal Michal Kovařík.

Mnoho lidí volá k vrakům policii. Ta však nemá příliš možností donutit jejich majitele k odklizení.

„Na auto nalepíme samolepku s upozorněním, pokud vlastník závady neodstraní, předáváme dokumentaci dopravnímu odboru,“ sdělil Martin Opava z Městské policie Písek. V loňském roce řešili písečtí strážníci 170 případů dlouhodobě odstavených aut.