Předem se tak snaží vyřešit problém, který může nastat při plánované stavbě úseku mezi Čimelicemi a Miroticemi na R4, což je rychlostní komunikace od Nové Hospody směrem na Prahu. Se záměrem však Karasová souhlasí. „Proti R4 nic nemám, je mi to jedno,“ řekla Karasová.

Zastupitelé její obce mají ale jiný názor. Říkají, že největší problém bude po stavbě s vodou. Obec není napojena na veřejný vodovod a zastupitelé tvrdí, že se v některých letech potýká s nízkou hladinou spodní vody.

Před měsícem podalo zastupitelstvo odvolání proti územnímu rozhodnutí odboru výstavby Městského úřadu Mirotice.

„Řešit nedostatek vody až po její ztrátě považuji za hazard,“ namítá v odvolání místostarosta Rakovic Václav Mastný, tentokrát v roli soukromého zemědělce.

Tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková naproti tomu tvrdí, že nedostatek vody nehrozí. „Myslím si, že to není pravda, každý návrh musí nejdříve posoudit odborníci na danou oblast, jinak nemůže být schválen,“ říká Vápeníková.

Námitek, které podalo zastupitelstvo v odvolání, je celkem sedm. Mezi další patří malá šířka plánovaného mostu přes R4, která by nevyhovovala zemědělské technice. Zastupitelům se také nelíbí koncepce polních cest.

ČTĚTE TAKÉ článek Rakovice: trasa silnice je nesmyslná

„Projekt řeší pouze překonání R4, nikoliv systém dopravního spojení,“ uvádí. Podle místostarosty Rakovic Václava Mastného doposud nikdo na připomínky obce ke stavbě silnice nereagoval.