Od sedmého dubna tohoto roku mu tak běží tříměsíční výpovědní lhůta a hrozí mu vystěhování z budovy, soudní spory a v nejhorším případě i exekuce.

„S místostarostou Tomášem Duškem jsme stále v kontaktu, v pátek budeme spolu určitě zase telefonovat. Už jsme měli tři schůzky ohledně našeho dluhu. Při jednání s Duškem cítím na rozdíl od bývalé místostarostky Evy Veselé vůli k opravdovému řešení situace,“ vysvětlil ředitel Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný.

Jeho slova potvrdil Tomáš Dušek. „S ředitelem Pokorným jsme měli jednání, on přednesl své návrhy, já jsem mu přednesl své. Ke čtvrtku dluží divadlo 152 044 korun.“

Návštěvník koncertů Jiří Horák z Písecka doufal, že jednání povedou ke zdárnému konci. „Konečně se začalo něco dělat. Bylo by dobré, kdyby se divadlo a město nějak rozumně dohodly, všem jde přece o stejnou věc,“ dodal Horák.

O divadlu jednala i kulturní komise. Její člen Martin Zborník doufal v brzké vyřešení dluhu. „Po bouřlivém jednání nepřijala komise žádné usnesení. Celá věc je v jednání, dluh stále existuje,“ sdělil Zborník. Podle jeho informací se Divadlo Pod čarou snaží přijít za městem s návrhem splátkového kalendáře.

„Rada města konstatovala, že pokud divadlo dluh uhradí, výpověď bude stažena. Doufám, že k vystěhování nikdy nedojde,“ dodal Martin Zborník.

Ředitel Divadla Pod čarou vidí situaci také pozitivně.

„Místostarosta Dušek chápe, že chyba je nejen v nás, ale i v celém systému, protože do dluhu se dostáváme opakovaně. Také se snaží hledat dlouhodobé řešení,“ tvrdil Miroslav Pokorný. Dodal, že videopůjčovna, která je v Divadle Pod čarou v nájmu a dluží mu peníze, už část dluhu uhradila.