Dluží totiž městu nájemné za půl roku a peníze za vytápění. Celkem více než sto padesát tisíc korun.

Potvrdila to vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Kateřina Sušická: „Občanské sdružení Pod čarou dluží městu Písek peníze za nájemné a také za vytápění.“ Celková částka k poslednímu březnu činila 77 tisíc korun za nájemné a 152 tisíc za teplo.

„V dubnu divadlo zaplatilo polovinu nájemného, takže dluh se zmenšil,“ dodala Sušická.

Zavření divadla si neumí představit osmnáctiletý student Štěpán Novotný, který tam chodí na koncerty.

„Kdyby mělo Divadlo Pod čarou úplně skončit, byla by to tragédie pro mě i mé kamarády. Lepší muzikanty sem těžko někdo přitáhne a za kulturou sem jezdí i lidé z celých jižních Čech,“ řekl.

Ředitel Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný převzal v úterý doporučený dopis oznamující odstoupení města Písku od smlouvy o nájmu prostor v Tyršově ulici v Písku. Teď běží tříměsíční výpovědní lhůta.

„Nám dluží videopůjčovna, kterou máme v podnájmu. Doufám, že celý dluh vyřešíme ještě tento týden. Ve čtvrtek budu jednat s místostarostou Tomášem Duškem. Problém je i v tom, že jsme měli tři měsíce zavřeno a i tak jsme platili nájem. Naši sponzoři mají také ekonomické problémy,“ vysvětlil Pokorný důvod, proč divadlo neuhradilo celou částku.

S tím ale Sušická nesouhlasí. „Nemůžeme přijmout argument, že pokud videopůjčovna neplatí divadlu, tak divadlo neplatí nám. Hlavně nás ale překvapuje, že jsme od provozovatelů nezaznamenali žádný návrh na vyřešení situace,“ řekla.

„Návrh jsme nedali, protože jsme do poslední chvíle doufali, že peníze seženeme,“ namítal Miroslav Pokorný.

Divadlo Pod čarou mělo problémy s placením už několikrát. Do roku 2007 měl objekt v pronájmu majitel videopůjčovny a divadlo bylo v podnájmu. Po roce 2007 se situace otočila. Po třech měsících po podání oznámení o odstoupení by měl nájemce vyklidit prostor.

Poté může dojít i k soudní při a exekuci.