Na pondělí bylo svoláno mimořádné zasedání zastupitelstva, jehož hlavním bodem bylo zvolení nového místostarosty. V úvodu starosta Miroslav Sládek informoval o tom, že mu byl doručen dopis zastupitele zaČSSD Ondřeje Veselého.

Ten jménem opozice, ve které jsou kromě sociálních demokratů ještě komunisté a jeden zastupitel za Zelené, navrhl, aby Písek měl jen dva místostarosty. "Kompetence a úkoly by byly rozděleny mezi ostatní členy vedení města," doplnil Ondřej Veselý. Tento návrh však neprošel.

Tomáš Franců (ODS) jménem celé koalice (ODS, Volba pro město a KDU-ČSL) navrhl do funkce místostarosty svého stranického kolegu, člena městské rady a krajského zastupitele Tomáše Duška (38 let).

Jiří Uhlík z ČSSD přednesl návrh opozice na místostarostu. Kandidátem byl dvaatřicetiletý městský a krajský zastupitel Ondřej Veselý.

V tajné volbě dostal Tomáš Dušek 16 hlasů a Ondřej Veselý 10 hlasů.

Nový místostarostaTomáš Dušek bezprostředně po volbě uvedl, že hlavní pozornost chce věnovat zdárnému průběhu a dokončení nejdůležitějších investičních akcí, za které považuje rekonstrukci Komenského ulice a výstavbu rondelu v Nádražní ulici u centra Družba.