VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor s Evou Veselou: Doplnění

Písek - Ve středu se uskutečnil on-line rozhovor s Evou Veselou. Na některé otázky se ale nedostalo, tak je Eva Veselá zodpověděla dodatečně e-mailem.

6.2.2009 2
SDÍLEJ:

Eva Veselá při on-line rozhovoru v redakci Píseckého deníku.Foto: Deník/ Ondřej Šmíd

Zbytek on-line rozhovoru najdete zde.

Honza: Jaký postoj a vztah máte k Divadlu Pod čarou? Proč opakovaně DPČ žádá o dotace z města a na větší projekty peníze nedostává?

E.V.: Dobrý den,
Myslím, že DPČ má svoje nezastupitelné místo v Písku. Je to soukromý právní subjekt jako třeba Z.I.P. nebo jiné občanské sdružení. To, že žádá opakovaně nikterak nevadí, pokud splňuje pravidla nastavená městem(grantový systém) a dodržuje je. Myslím, že jsme tomuto subjektu dali velkou podporu v minulých letech v hodnotě několika statisíců. K tomu se z městského rozpočtu více jak milion korun investovalo do modernizace nemovitosti, ve které je DPČ v nájmu(budova města). Město dokonce v nájemní smlouvě předalo DPČ podnájemníka s určenou výší podnájmu. Takže DPČ nemusí na nájem shánět peníze. Mají tam k dispozici možnost barového využití, které by jim také mělo dávat příjmy. Mnoho vzpoury vloni bylo z nedostatku informací lidí, kteří do toho byli vtaženi, aniž by tušili jaká je celá pravda. Město naopak DPČ podporuje více než ostatní, kteří v našich zařízení svoji činnost neprovozují, na nic nečekali a sami si sehnali prostory i peníze a od nás očekávají podporu jen v grantovém systému. Do Zlatého fondu by pak měly patřit konkrétní akce s nějakou tradicí a věhlasem. Každá konkrétní akce je pak i kontrolovatelná.

písecký občan: Dobrý den, neuvažujete po Vašich politických neúspěších v Písku a Milevsku o ukončení aktivní kariéry politika?

E.V.:Dobrý den,
Nemyslím, že bych měla neúspěch v Milevsku. Myslím, že vcelku úspěšně jsem působila jako tajemnice Městského úřadu v Milevsku, sestavila jsem skvělý tým na radnici a ráda na tu dobu vzpomínám. Přátelství s většinou z nich stále udržuji. A pak později jsem se stala předsedkyní MS ODS v Milevsku a nejprve se nás scházelo 5-6. Pak jsem si uvědomila, jak je důležité vtáhnout své přátele a aktivisty do věřejného dění. To se mi dobrým systémem a ve spolupráci s ostatními povedlo a během dvou let narostla členská základna na 250%. Pak jsem odešla do Písku, protože již asi deset let jsme s manželem v Písku v té době podnikali,.. a tak mi Písek nebyl v žádném případě cizí, jak se Vám možná zdá. A s manželem jsme konečně opět žili více pohromadě. V Písku jsem se narodila i já, manžel a naše čtyři děti.
A v politice je to jako ve sportu, „…jednou vyhraješ a někdy také prohraješ….ale co tě nezabije, to tě posílí!“ .. a já vím, že je to jen a jen o každém, co chce a nebo nechce dokázat. Nepatřím mezi ty, co to hned vzdávají…. A že to občas hodně bolestné je! Tomu teda věřte.. Již nějaké zkušenosti mám, tak vím, že se změn není třeba bát, ale že je třeba dělat věci jinak!

Zborník Martin: Dobrý den. Reaguji na předchozí odpověď. Jsem rád, že si mé práce vážíte, ač to z vašeho předchozího chování rozhodně nevypadalo. Centrum kultury o.p.s. prosperuje jen díky velice štědrým a nadstandardním dotacím z městského rozpočtu (7,3 mil - nárůst v roce 2009 o 2,3 mil oproti roku 2006-2008, bez provozu divadla + dofinancování z grantů na kulturu). Stejný problém je i se Sladovnou o.p.s. Tyto o.p.s. vámi prosazené navýšení vytvářejí nerovné podmínky na poli kultury ve městě Písku a zapříčiňují stav velkého nedostatku peněz pro činnost ostatních spolků a sdružení v písecké kultuře. Považuji to za nesystémovou chybu, která likviduje kvalitní kulturu ve městě. Je to zásadní chyba, která nebyla vyřešena vámi realizovanou aktualizací strategického plánu kultury.

E.V.: Dobrý večer,
Domnívám se, že v mnohém můžete mít pravdu. Ale po revoluci jsme zdědili mnohá kulturní zařízení, nad kterými si i předchozí zastupitelé lámali hlavy. Museli je opravit, modernizovat. Lidé si volí své zastupitele a ti rozhodli, které budovy se opraví a jak se budou provozovat. Ideální by bylo, kdyby si každý náklady na svoji kulturu uhradil sám(kupoval si ji sám) a bylo by po problému. V Praze přeci existují divadla, která jsou soběstačná. O tom byl spor i vloni v Praze. Proč se má doplácet tomu, kdo si na sebe nevydělá, z dotací a tomu, kdo je schopný, tak nic nedáme? Jak budete třídit, co je dobré a co není? Každý z nás má jiný úhel pohledu. A něco by možná(téměř určitě) nepřežilo vůbec. Máme povinnost zachovat budoucím generacím naši tvůrčí stopu? Myslím, že ano. Převést ze systému plné dotovanosti kulturu do soběstačného systému není jednoduché, zvláště, když se to jako politikum mnohdy zneužívá a velmi špatně objasňuje. Proto jsou soutěžní systémy a k tomu veřejná služba, kterou definuje svými možnostmi v rozpočtu zastupitelstvo města, příp.rada města. Je to jen přechodné opatření, ovšem dlouhodobé. Zkuste vymyslet dobrý systém tak, aby jste nikoho nediskriminoval. To byste musel dotace zrušit všechny a pak by to bylo spravedlivé. Přeci nemůžete chtít po člověku, který nechce chodit na námi naordinovanou kulturu, aby ze svých daní přispíval někomu jinému? On by třeba za ty peníze chtěl cestovat. Nebo jak jste to s tou spravedlností myslel? Vše je možné.Ale jak by to dopadlo? Zkuste o tom přemýšlet, třeba vymyslíte něco lepšího. Já jsem ochotna s Vámi o tom hovořit i nadále, ale respektuji pravidla nastavená naším demokratickým řádem a ctím zastupitelskou demokracii. Ale ani ta není dokonalá, ale jak se zdá, je zcela svobodnější a zatím ji uznávám jako nejlepší systém lidského soužití. Někdy se mi zdají ty diskuze, že se točí kolem toho hledání absolutní spravedlnosti a v každém případě je to zajímavé. Hodně skutečně můžeme vymyslet k lepšímu. Ale kdo posoudí, co je lepší? Chce to cit a otevřenost, ale za to se mnohdy platí..

Filip Štojdl: Cením si Vás za to, že jste dokázala učinit takový razantní krok jako je rezignace, v dnešní době se u politiků vidí spíše pravý opak - drží se židle za každou cenu. Jste odvážná žena. Děkuji Vám za vše, co jste pro Písek udělala a přeji hodně štěstí a požehnání v dalším životě!

E.V.: Dobrý večer,
Je to od Vás velmi milé. Snažila jsem se, ale mám asi skutečně jiný úhel pohledu. I přesto se těším na další spolupráci v zastupitelstvu. Písek i Písečáci mě hodně obohacují… jsem založením spíše extrovert a určitě si najdu jinou polohu pro práci pro město. Baví mě vymýšlet nové systémy a i ktomu jsou třeba změny. Hodně mi k tomu přispívá i současné studium, přímo si v tom lebedím… ale to je asi i mým věkem a „šťastnou planetou“( Řídím se známým, že se člověk nemá trápit tím, co nemůže změnit, ale má se snažit změnit to, co lze…. A zatím snad dokážu odlišit jedno od druhého.. až to nepoznám, bude to horší!) Ale teď vážně, moc Vám děkuju!

Jiřina: Dobrý den, co budete mít dnes k obědu?


E.V.: Dobrý večer,
Teď nevím, ale ta otázka byla asi ke středě a to jsem oběd neměla, jelikož jsme pádili za dědou do nemocnice. Ale mám ráda všechno dobré jídlo. Nevybírám si. Ráda jím v klidu a v radosti.

Karel: Je zajímavé , že životopis jste si aktualizovala a na stránkách stále máte že jste místostarostka, proč?


E.V.: Dobrý večer,
Díky za upozornění, mrknu na to, kde jsem zapomněla aktualizovat. Něco už jsem stihla, ale asi jsem něco přehlédla…

Autor: Ondřej Šmíd

6.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 13 500 Kč

Cukráři (kromě šéfcukrářů) CUKRÁŘ/KA - EXPEDIENT/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: CIZ, Náplň práce: výroba cukrářských výrobků + expedice hotových výrobků řidičům, Pracovní doba: 2 směny noční, ranní (1x za 3 týdny sobota) - 20:30 - 4:00 hod. a 6:00 - 14:30 hod., Požadujeme: spolehlivost, preciznost., Nabízíme: věrnostní prémie ., Kontakt i na tel.: 736 521 177, e-mail: chocholova@polanskych.cz.. Pracoviště: Polanských, s.r.o. - pekárna, Jiráskova, č.p. 112, 398 11 Protivín. Informace: Eva Chocholová, +420 736 521 177.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK - SERVÍRKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se roznášení obědů v době od 10:00-14:00 od po - pá., Nabízíme: strava zdarma, Požadujeme: komunikativnost, příjemné vystupování,, Praxe v oboru výhodou., Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Profi-dera s.r.o. - restaurace v písku, Žižkova třída, č.p. 492, 397 01 Písek 1. Informace: Jan Andrlík, +420 776 097 542.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 9 300 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PP na dobu určitou jeden rok s možností prodloužení., Náplň práce:, - správa poštovního místa na prodejně v Kestřanech., Požadujeme: základní znalost práce na PC.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v milevsku, okr. písek - prodejna kestřany, 398 21 Kestřany. Informace: Miroslava Charvátová, +420 602 154 495.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU REGIONÁLNÍHO ROZVOJE - ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru regionálního rozvoje Městského úřadu Milevsko, Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ:zajišťování správních činností na úseku územního plánování (úřad územního plánování) a administrace dotačních programů města v oblasti sportu a kultury., POŽADAVKY:, ""vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu uznaném pro autorizaci v oboru územní plánování nebo příbuzného oboru či se stavebním zaměřením, "řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "ochota dále se vzdělávat, "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání , "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 10.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent ORR územní plánování" do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Ing. Petr Švára, telefon: 382 504 223, 602 848 072, e-mail: petr.svara@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Petr Švára, +420 382 504 223.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nález papírku z roku 1938. Ten objevili na českobudějovickém Gymnáziu Česká při výměně oken.
4

EXKLUZIVNĚ: „Československo nezahyne“. Našli vzkaz starý 80 let

Ilustrační foto

Peníze pro domácí hospic Athelas

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Písecko - Co se chystá v obcích Písecka na víkend 23. a 24. června?

Psychika i fyzička v Café Deník

České Budějovice – Kavárna Deníku v parku BosoNoha se zaměřila na prastarý ideál rovnováhy duše a těla.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Autorské čtení spisovatelky Šárky Uhrové

Zvíkovské Podhradí - Autorské čtení při příležitosti vydání již páté knihy písecké autorky Šárky Uhrové se konalo v pátek 15. června v Hotelu Zvíkov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT