Vyplývá to z odpovědí oslovených provozovatelů této služby na Písecku.

„Ještě to budu dělat tak dva roky a nechci jít dolů s kvalitou výměnou za nižší cenu,“ říká Josef Ryjáček ze stejnojmenné autoškoly. „Autoškoly mají už teď problémy s kvalitou výuky, v některých městech se třeba otevřeně prodávají zkoušky. Řešením by byla profesionalizace oboru, aby učitele nemohl dělat úplně kdokoliv,“ dodává Ryjáček. „Pokles zájmu se projevuje, je to asi o dvacet procent,“ tvrdí majitel autoškoly.

Žadatel o řidičské oprávnění Oldřich N. z Písku si stěžuje: „Jasně, že nebudou zdražovat. Kdyby měli zvýšit ceny, bylo by to nehorázné. Už teď stojí kurs třeba jedenáct tisíc a benzín je o hodně levnější než třeba v létě. Tomu systému vůbec nerozumím.“

Majitel Jaroslav Žďánský z autoškoly Pro–sport říká, že žádný pokles počtu uchazečů o řidičský průkaz nezaznamenali: „Máme stejně lidí jako obvykle, existují ale sezónní vlny. Nejvíce budoucích řidičů se hlásí na jaře a na podzim. Zájem je i o kondiční jízdy. Dokonce jsme tu měli i dva řidiče, kteří si museli obnovovat oprávnění po tom, co dosáhli dvanácti trestných bodů,“ doplňuje Žďánský.

Instruktor autoškoly Jiří Solar z Písku dává částečnou vinu za přibližně dvacetiprocentní pokles svých zakázek počasí: „Tahle zima je zatím relativně studená, až bude lepší počasí, nejspíš se to trochu zvedne.“

Dodává, že ještě neví, zda budou zdražovat, ale spíše ne. Uvědomuje si, že konkurence je veliká a každý nárůst ceny je třeba velice pečlivě zvažovat.