„Je to pro mne velké vyznamenání a ocenění mé dosavadní tvorby, že mohu reprezentovat jihočeské výtvarné umění na tak prestižní mezinárodní akci,“ uvedl před odjezdem do Bruselu František Doubek.
Výstava nazvaná CZ UNESCO+ bude slavnostně zahájena zítra odpoledne za účasti představitelů České republiky a Jihočeského kraje. Zahrnuje pět desítek velkoformátových grafik, zobrazujících historická centra měst a další památky.
„Tvář a amosféru historických měst umí nezaměnitelným stylem zachytit právě František Doubek. Architektonické dědictví ilustruje nejen krásu naší země, ale je i dokladem našeho pevného místa v kulturním kontextu Evropy. Chceme Jihočeský kraj a naši zemi představit jako místo a společnost, které vždy patřily k vyspělému a kulturnímu prostředí starého kontinentu,“ představil základní myšlenku výstavy ředitel Stálé kanceláře Jihočeského kraje v Bruselu Petr Šebek.
Grafiky Františka Doubka zobrazují významné české památky zařazené do seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě v pátek zahajované výstavy již od počátku ledna zdobí výtahy sídla evropských komisařů, budovy Berlaymont, dvanáct grafik, zobrazujících především Prahu a Český Krumlov.
Středoškolský profesor František Doubek (68) je rodákem z Milevska, ale již od roku 1969 žije a tvoří v Písku. Je absolventem výtvarného oboru na někdejší Vysoké škole pedagogické v Praze. Jeho výtvarná činnost je velmi rozsáhlá, od volné kresby, přes ilustrace, kaligrafii až po kresbu novinářskou. Podílí se také na výtvarných návrzích medailí. Kromě Česka vystavoval v různých místech Evropy, ale také v Egyptě, Saudské Arábii, Íránu a jinde.