„Z Prahy do Českých Budějovic pojedou nové rychlíky přes Písek. Tyto vlaky pojedou každé dvě hodiny a doplní tak klasické železniční spojení Českých Budějovic s Prahou přes Tábor, kde v současné době Správa železniční dopravní cesty staví koridor,“ sdělil tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.
 Cesta z krajského města by měla přes Písek trvat necelé tři hodiny.

Změna jízdního řádu s sebou ale přináší také úpravu ceny. Každá jízdenka je nyní o 2 koruny dražší, čímž se mění i cena permanentek. Ve výhodě budou cestující, kteří si koupí jízdenku přes internet nebo prostřednictvím mobilu. Tak by měla být o tři procenta levnější.

Od pondělí měla být také v provozu nová zastávka Písek–Dobešice, kterou nechalo město zřídit hlavně pro snadnější přepravu pracovníků do zaměstnání v průmyslové zóně. Jak Písecký deník informoval, vyskytly se problémy týkající se přístupové cesty k nové zastávce a Drážní úřad zkušební provoz zastávky nepovolil.

Situaci zkomplikovalo odmítnutí majitele pozemku odprodat jej pro zřízení spojovacího chodníku a také požadavek dopravního inspektorátu na řádnou a osvětlenou cestu. Město proto hledalo jiné řešení.

Jak Deníkusdělil tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla, rychlým jednáním se podařilo dohodnout provizorní řešení, které by umožnilo uvést zastávku do provozu ještě do konce tohoto roku. „S prvním pracovním dnem nového roku by měla zastávka fungovat,“ řekl Pavel Halla.