Stravovací a společenské středisko pro důchodce, které je součástí Pečovatelské služby a jeslí města Písku, se včera zaplnilo nejen desítkami seniorů, ale také zpěvem a říkankami nejmenších.


Tradiční předvánoční besídku obohatily programem dva a půl až tříleté děti z městských jeslí. „Mají velkou trému, je to jejich první vystoupení na veřejnosti,“ omlouvala jejich počáteční rozpaky vedoucí sestra jeslí Věra Pešlová.


Důchodce jejich vystoupení potěšilo, stejně jako koledy v podání žáků ZŠ J. K. Tyla pod vedením Miroslava Kaifera.


Ještě než přišla ke slovu volná zábava při harmonikách, hovořilo se o starostech i radostech seniorů. Ti ocenili podmínky, které pro ně město vytváří.
Kolektiv Stravovacího a společenského střediska připravuje denně na sedm stovek obědů. „Chodíme sem moc rádi, ale nejen kvůli jídlu. V klubovně jsou připraveny různé aktivity, jako například trénink paměti, vzdělávací semináře a další aktivity. Důležité je, že se nikdo necítí sám,“ shodují se členové nově ustavené Rady seniorů Zdeněk Macek, Blažena Holá a František Lukeš.


Ustavení Rady seniorů pokládá za šťastný krok místostarostka Hana Rambousová. „Jejím prostřednictvím by se vedení města mělo dozvědět, co seniorům chybí a s čím mají problémy,“ dodala místostarostka Rambousová.