VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Písek se majetek prodávat nechystá

Písek - Místostarosta Písku Vojtěch Bubník (VPM) o rizicích v příjmech rozpočtu a o financování investic z dotací EU.

10.12.2008
SDÍLEJ:

Pokud se podaří získat evropské peníze na revitalizaci sídliště Portyč, půjde o nejvyšší dotaci v historii městaFoto: Deník/Libuše Kolářová

Zastupitelé schválili návrh rozpočtu na příští rok. Předpokládá, že město bude hospodařit s částkou 711,7 milionu korun.

Co považujete za nejrizikovější v příjmové části rozpočtu?


Za hlavní riziko považuji zatím zcela nejasný vývoj ekonomiky státu. Nelze očekávat, že bychom se vyhnuli zpomalení. Uzavírání továren, vyšší míra nezaměstnanosti následně snižují daňové příjmy státu a zvyšují nároky na sociální dávky. Značná část příjmů města je přímo vázána na výběr daní. Pokud tedy klesnou příjmy státu, klesne i podíl, který dostává město.


Na druhé straně můžeme kvitovat s uspokojením, že město Písek není nijak předlužené, v posledních letech hospodařilo odpovědně a s přebytkovými rozpočty. Pokud tedy dojde k výraznějším výpadkům příjmů, budeme situaci řešit posunutím některých investic.


Město Písek má rozsáhlý vlastní majetek zahrnující budovy, tisíce hektarů lesa, infrastrukturu, pozemky, byty a podobně. Neočekávám, že bychom v dohledné době prodávali rozsáhlejší majetky.


Již několik let je významným zdrojem příjmů města prodej bytů. Nechá si město nějaké ve svém vlastnictví?
Prostředky z prodeje bytů mohly být následně ihned investovány do rozvoje veřejných staveb. Jen letos se jedná asi o 150 milionů korun. S takovými příjmy určitě nelze dále počítat.
V zastupitelstvu je již dlouho vedena diskuse, jak pokračovat dále, kolik bytů si má město ponechat. Spor není o byty v domech s pečovatelskou službou, byty pro mladé rodiny a podobně. Pravděpodobně si město ponechá i byty malé. Zásady dalšího prodeje, mimo jiné i novou prodejní cenu, zpracovává více než rok pracovní skupina pod vedením místostarostky Evy Veselé a budou na programu lednového zastupitelstva.

Jak velká byla suma požadavků na rozpočet? Co z významných akcí zůstalo takzvaně pod čarou?


Rozpočet města se začíná zpracovávat již na přelomu léta a podzimu. V několika krocích jsou shromažďovány požadavky jednotlivých odborů na výdaje a současně i odhady příjmů. V první fázi rozpočtování musíme pokrýt nároky na provozní výdaje, například na elektřinu a vytápění škol a dalších zařízení města, provoz sportovišť , kulturních zařízení.


V dalším kroku je nutno vyčlenit peníze na dokončení rozpracovaných staveb. Teprve poté zvažujeme nové investice a rekonstrukce. Není bez zajímavosti, že první nejnutnější požadavky převyšovaly odhady příjmů o 266 milionů korun.


Jako příklad akce, která musela být z návrhu vyřazena, mohu uvést rekonstrukci Komenského ulice. Ta je již připravována několik let a mohla by být ihned zahájena. Protože je naděje, že se nám podaří získat dotační financování, padne konečné rozhodnutí až na jaře. Budeme proto připravovat první rozpočtovou změnu již na konci prvního čtvrtletí, případně na počátku čtvrtletí druhého. V té době bychom již měli mít informace o některých dotacích a samozřejmě i o výsledku hospodaření tohoto roku. Proto bude možno odpovědně rozhodnout, které z akcí ještě započneme v roce 2009.

Na které investiční akce bude město žádat dotace a z jakých zdrojů?


Do jarní výzvy podávání žádostí o dotace z regionálního operačního programu budeme předkládat dvě skupiny žádostí. Především ty, které v předchozích výzvách neuspěly. Je to například již dříve zmíněná rekonstrukce Komenského ulice, či dotace na rekonstrukci divadla Fráni Šrámka a další.
V druhé skupině budou nové projekty. Příkladem je rekonstrukce bazénu, knihovna. Počet žádostí bude závislý na dokončení projektové dokumentace a získání stavebních povolení.


Před podáním je jeden z největších projektů Revitalizace sídliště Portyč. Ten by byl realizován z prostředků EU distribuovaných přes ministerstvo pro místní rozvoj. Pokud bude náš projekt úspěšný, získáme pro město nejvyšší dotaci v historii.

Autor: Libuše Kolářová

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 13 500 Kč

Cukráři (kromě šéfcukrářů) CUKRÁŘ/KA - EXPEDIENT/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: CIZ, Náplň práce: výroba cukrářských výrobků + expedice hotových výrobků řidičům, Pracovní doba: 2 směny noční, ranní (1x za 3 týdny sobota) - 20:30 - 4:00 hod. a 6:00 - 14:30 hod., Požadujeme: spolehlivost, preciznost., Nabízíme: věrnostní prémie ., Kontakt i na tel.: 736 521 177, e-mail: chocholova@polanskych.cz.. Pracoviště: Polanských, s.r.o. - pekárna, Jiráskova, č.p. 112, 398 11 Protivín. Informace: Eva Chocholová, +420 736 521 177.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK - SERVÍRKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se roznášení obědů v době od 10:00-14:00 od po - pá., Nabízíme: strava zdarma, Požadujeme: komunikativnost, příjemné vystupování,, Praxe v oboru výhodou., Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Profi-dera s.r.o. - restaurace v písku, Žižkova třída, č.p. 492, 397 01 Písek 1. Informace: Jan Andrlík, +420 776 097 542.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 9 300 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PP na dobu určitou jeden rok s možností prodloužení., Náplň práce:, - správa poštovního místa na prodejně v Kestřanech., Požadujeme: základní znalost práce na PC.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v milevsku, okr. písek - prodejna kestřany, 398 21 Kestřany. Informace: Miroslava Charvátová, +420 602 154 495.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU REGIONÁLNÍHO ROZVOJE - ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru regionálního rozvoje Městského úřadu Milevsko, Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ:zajišťování správních činností na úseku územního plánování (úřad územního plánování) a administrace dotačních programů města v oblasti sportu a kultury., POŽADAVKY:, ""vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu uznaném pro autorizaci v oboru územní plánování nebo příbuzného oboru či se stavebním zaměřením, "řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "ochota dále se vzdělávat, "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání , "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 10.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent ORR územní plánování" do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Ing. Petr Švára, telefon: 382 504 223, 602 848 072, e-mail: petr.svara@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Petr Švára, +420 382 504 223.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nález papírku z roku 1938. Ten objevili na českobudějovickém Gymnáziu Česká při výměně oken.
4

EXKLUZIVNĚ: „Československo nezahyne“. Našli vzkaz starý 80 let

Ilustrační foto

Peníze pro domácí hospic Athelas

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Písecko - Co se chystá v obcích Písecka na víkend 23. a 24. června?

Psychika i fyzička v Café Deník

České Budějovice – Kavárna Deníku v parku BosoNoha se zaměřila na prastarý ideál rovnováhy duše a těla.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Autorské čtení spisovatelky Šárky Uhrové

Zvíkovské Podhradí - Autorské čtení při příležitosti vydání již páté knihy písecké autorky Šárky Uhrové se konalo v pátek 15. června v Hotelu Zvíkov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT