Důvodem nehody bylo nedodržení bezpečnostní vzdálenosti. Písecký policista vezoucí novou policejní Škodu Octavia do Českých Budějovic narazil v koloně do před sebou jedoucího, také nového policejního vozu, který řídil jeho kolega.

"Zatím máme jen kusé informace. Policista zřejmě podcenil provoz, který není na jihu Čech tak obvyklý," sdělil mluvčí jihočeské policie Jaroslav Beran. Podle mluvčího policista zaplatí násobky toho, co by nehoda stála běžného řidiče. "Pokud nemá policista pojistku, bude škoda vymáhána na něm," řekl.

Škoda a případný podíl viny policisty jedoucího v prvním voze budevyčíslena až po vyšetření nehody. "Podle některých zpráv by měla být škoda až 300 tisíc korun. Cena vozu jepřes 350 tisíc korun. Podle fotografií, které jsme viděli si myslíme, že škoda bude řádově nižší. To ale musí posoudit odborník," dodal Beran s tím, že kdo bude pro vozy poslán, záleží na příslušném vedoucím, pokud je požádán aby poslal řidiče.

Do konce prvního čtvrtletí příštího roku bude přivezenona jih Čech 103 nových policejních vozů. "Nejdříve se auta vozí do Českých Budějovicích na přihlášení a vybavení nadstandartním zařízením. První dostanouČeské Budějovice, kde proběhne určité ověření funkcí nadstandartního vybavení, poté se budou předávat dalším okresům," popsal mluvčí policie.