Poručíci Mach a Studnička z písecké kriminálky opět v akci. Mohou se o tom přesvědčit čtenáři nejnovější knížky píseckého spisovatele a bývalého kriminalisty Ladislava Berana. Druhý díl krimi povídek Velký pitaval z malého města 2 s ilustracemi domácího výtvarníka Františka Doubka vydalo Nakladatelství J&M.


Pitaval je již sedmnáctou knížkou úspěšného spisovatel. Ke každému výtisku je přiložen Písecký krimibulletin Kateřiny Měšťanové.


Ladislav Beran už ukládá do počítače další příběhy. „Oslovil mne vydavatel z Frýdku–Místku, kde vyjde knížka Jak přijít o vraha. Složité případy zde rozplétá kriminalista ve výslužbě Michal Moudrý,“ prozradil autor.


Další připravovanou knihou, která by se ke čtenářům měla dostat v roce 2010, budou krimi povídky z 92. policejního revíru. „Název není náhodný. V letech 1926 až 1948 měl Písek právě označení 92. policejní revír,“ připomněl Ladislav Beran.


Čtyři povídky pro tuto knížku jsou hotové, ale o Vánocích si autor určitě dá pauzu. Svátky prožije s manželkou Milenou u mladých. „Nejvíc se těším na vnoučka Ondru,“ říká Láďa a dodává: „ A od Ježíška chci montérky na chalupu, ty staré už se mi od samé práce rozpadly.“