„To snad není pravda,“ chytá se za hlavu Zdeněk Mošovský z Březnice. „Jezdím často do Písku služebně a vždycky jsem u kostela zaparkoval. Teď to tady zabrali stavbaři. Je jasné, že kočičí hlavy na parkovišti a ohromné prohlubně bylo nutné odstranit, ale proč se to dělá v hlavní turistické sezoně?“ hledá odpověď řidič. Není sám.


Starosta Písku Miroslav Sládek chápe rozčilení řidičů, ale zároveň dodává: „Rekonstrukce se udělat musí a stavební práce nelze odkládat na zimu. Věřím, že to občané pochopí a zatím využijí další parkoviště .“


V centru Písku a blízkém okolí jsou zhruba tři stovky míst na placených parkovištích. Rozhodně to nestačí, motoristé parkují, kde se dá a riskují „botičku“.


Situaci ještě zhoršují stavební práce na Bakalářích. Rekonstrukce prostranství u děkanského kostela se vzhledem k protestům občanských iniciativ proti kácení kaštanů tři roky odkládala. Nyní se realizuje 1. etapa, která zahrnuje právě parkoviště a dále prostor až k objektu fary.
Po dohodě s dodavatelskou firmou se parkoviště uzavírá po etapách, vždy alespoň část je motoristům k dispozici.


„V současné době mohou řidiči parkovat před kostelem, plocha je však navíc ještě omezena záborem pro opravu věže. Od začátku srpna se plocha pro parkování ještě zmenší o část, kde se bude dělat archeologický průzkum,“ informoval investiční technik Městských služeb Písek Zdeněk Herch.
Pro motoristy má však i příznivější zprávu: Od začátku září bude na Bakalářích k dispozici 43 stání pro osobní automobily.


 Obyvatelé a návštěvníci Písku mohou využít parkoviště na Výstavišti, kde ale nyní vjezd komplikuje rekontrukce plochy a také parovodu. Dále jsou to například parkoviště v Komenského a Jungmannově ulici, na Alšově náměstí a neplacené u kulturního domu.