„Přišel jsem si práci s dlátem a se dřevem vyzkoušet jen tak, pro vlastní potěšení. Pracuji jako obchodník s bílou technikou, takže tahle drobná manuální práce je taková kompenzace,“ říká Igor Šebestík, jeden z účastníků kurzu dřevořezby, který se konal o minulém víkendu, a dodává: „Že bych se tím chtěl živit, to rozhodně ne. Ale uvažuji o tom, že si pořídím nějaké nářadí a ve volných chvílích to budu dál zkoušet.“

Lektorem kurzu je písecký sochař Jan Novotný, který učil také v písecké uměleckoprůmyslové škole Milana Blahouta a rovněž v průmyslové škole ve Volyni, spolupracuje s filmovou školou Miloně Terče při tvorbě animovaného filmu.

„Účastníci kurzu se naučí základům dřevořezby, každý si vyrobí nějaký předmět. Musí se začínat od jednoduchých tvarů. Často se pak objeví šikovnost i u těch lidí, kteří to nepředpokládali,“ konstatoval Jan Novotný.

V písecké Sladovně se od začátku prázdnin vedle dřevořezby uskutečnila dílna s využitím techniky twist art, od pátku do neděle bude na pořadu patchwork a první srpnový víkend knižní vazba.