Kynologický klub tyto služby neposkytuje. Lidé se na tuto možnost ani neptají. „Musela by být u psů stálá služba, což tu není. Jsme spíš dobrovolníci,“ říká předseda klubu Petr Kinkor. Jedna z mála možností je psí hotel ve Volenicích u Březnice.

„Naše zařízení je poměrně zastrčené, takže o nás neví tolik lidí. Máme tu však i klienty z Písku, kteří se o nás dočetli na webových stránkách a vyhledávají nás každoročně. Momentálně je obsazeno tak ze tří čtvrtin. Velká plemena jsou v kotcích. Chodí denně na procházku a mají venkovní výběh. Malá mohou být u nás doma. Dcery mají prázdniny, takže je chodí venčit a starají se o ně. Je to něco jako soukromé apartmá,“ popisuje majitel hotelu Roman Šmatlák. Dodává, že hotel je ve směru na Prahu, takže majitel může vzít psa sebou, když jede na letiště.

Další možnost, kde psa pohlídají, je strakonický útulek. „Když máme volné kotce, je možné u nás psa po domluvě ubytovat. Pokud je zvíře častým návštěvníkem našeho útulku, snižujeme majiteli cenu,“vysvětluje vedoucí útulku Emil Cedl.

Většina oslovených majitelů se shoduje na tom, že jim psa hlídá někdo z rodiny nebo známí.

„Dáváme Báju každý rok přes dovolenou k našim. Kdyby nemohli? Nevím, o tom jsem nepřemýšlel. Asi bychom museli zůstat doma,“ zamýšlí se majitel kokršpaněla Radek Nový. O psím hotelu v okolí Písku nevěděl.