Milovníci koupání si na návštěvu zdejšího koupaliště ještě musí pár dní počkat. Ve Zvíkovském Podhradí nemohou zatím bazény na koupališti, které je jediné v širokém okolí, napustit pro špatný technický stav.

„Je to stále to samé. Kvůli nedbale a nekvalitně odvedené práci při rekonstrukci koupaliště před třemi roky se stále objevují závady. Opadávají dlaždice, zvedají se výpustě a uniká voda z bazénu. Ten je teď vypuštěný, čistí se a zajišťujeme firmu, která bazény opraví,“ řekl včera místostarosta Josef Bárta.
Dohadování s dodavatelem začalo už před dvěma roky, kdy obec špatně odvedenou práci reklamovala. Starosta František Blažek tehdy argumentoval tím, že podle znaleckého posudku obci vznikla škoda za více než dva miliony korun. Problém byl v tom, že na dodavatele, píseckou firmu Stav Holding, byl vyhlášen konkurz. Dnes už firma neexistuje, a tudíž nemá kdo škody napravit.

Hlavní zodpovědnost současný starosta přenáší na svého předchůdce Petra Lasovského. Za jeho vedení obce se rekonstrukce uskutečnila a on sám byl údajně později zaměstnancem uvedené stavební firmy.

Na Petra Lasovského bylo nakonec podáno trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele. Policisté mu kladou za vinu, že bez projednání a schválení zastupitelstvem opakovaně podepsal změnu ve smlouvě o dílo se Stav Holdingem. Také měl podepsat navýšení rozpočtu prací o jeden milion korun. Případ ještě není uzavřen.„V pondělí jsme se sešli v areálu koupaliště se zástupcem firmy, která přislíbila opravu, a také se správcem koupaliště. Pokud vše půjde dobře, mohli bychom otevřít kolem 10. června,“ informoval Deník zvíkovský starosta Blažek