Klienti písecké cestovní kanceláře Prácheň, která jako první letos ohlásila úpadek, čekalo zklamání. Zaplacené rekreace se konat nebudou. Naštěstí nikdo z klientů Práchně v tu dobu nezůstal v zahraničí.

Nyní se však dočkají příjemného odškodnění. Pražská agentura už prvním devatenácti nabídla pomoc. Na redakci Píseckého deníku se obrátila s prosbou, zda by bylo možné vyzvat další poškozené klienty, aby se také přihlásili.

„Skupině z Rokycan, která měla u CK Prácheň zaplacený autobusový zájezd do Francie na pět dní v ceně za osobu 5500 korun, jsme nabídli pomoc a kompenzaci. Připravili jsme pro ně letecký zájezd do Tuniska na osm dní a sedm nocí, v hotelu Sun Holiday Beach** s polopenzí. V této chvíli od nich nic nepožadujeme žádnou úhradu,“ sdělila jednatelka agentury ULYSSES T.R.U.S.T. PRAGUE Ivana Čeňková.

Klientům zajistí rekreaci bezplatně. Úhrada za skupinu se podle dohody uskutečení koncem listopadu, kdy by klienti měli obdržet peníze, které zaplatili CK Prácheň, od pojišťovny. „Zbytek půjde k tíži naší společnost, každou z těchto osob budeme dotovat,“ konstatovala Ivana Čeňková. Všech devatenáct osob, které měly s píseckou cestovní kanceláří odcestovat do Francie už 28. května, danou kompenzaci přijalo a ve čtvrtek byla uzavřena na daný zájezd s cestovní kanceláří smlouva.


Nyní i další klienti CK Prácheň, kteří svůj vybraný zájezd uhradili, ale nebyl již realizován, mohou tuto pražskou agenturu rovněž kontaktovat.
„V rámci našich možností a zaměření nabídneme možnou náhradu, tedy z těch zájezdů, které pořádáme,“ sdělila Ivana Čeňková.