Původně měla být nová prodejna Plus otevřena současně s dalšími prodejnami v nové obchodní zóně na konci Zborovské ulice. Stavba se však z různých důvodů zastavila, a teprve nedávno se opět začalo s pracemi. Otevřena by měla být už zanedlouho.

„Dokončení a otevření prodejny Plus v Písku je plánováno na červen a v nabídce je kolem dvanácti pracovních míst,“ uvedl k našemu dotazu David Kolar z oddělení marketingu společnosti Plus Discount. Nábor zaměstnanců se nedávno konal přímo v Písku, v Discokomplexu na Jihu.

Prodejní plocha písecké prodejny bude mít asi 1000 m² a zákazníkům nabídne kompletní sortiment pro rodinný nákup obohacený o regionální výrobky.
„V prodeji bude denně čerstvé ovoce a zelenina, čerstvé pečivo, velký výběr biopotravin a další typicky české potraviny,“ doplnil informace David Kolar.
Prodejna Plus je na Písecku dále v Milevsku, kde byla postavena na části pozemku bývalého Koh–i–nooru, později Gamy, naproti Domu kultury.

Podle včera vydané zprávy tato společnost mění majitele. Téměř 150 obchodů koupí společnost Rewe, která v naší republice provozuje už supermarkety Penny a Billa. Nyní z většiny obchodů Plus Discount se zhruba stovka převleče do nového kabátu jako prodejny Penny Market, další budou patrně pod označením Billa.

„Celkem je mi jedno, kdo tyhle obchody vlastní. Čím silnější řetězec, tím nižší, výhodnější ceny. Zákazník si obchod vybírá hlavně podle ceny zboží a podle jeho kvality. Ne podle cedule na budově,“ míní Marie Ptáčková.