Letošní ročník pořádaly na jihu Čech společně občanské sdružení BEZ Katovice, Inkano Písek a Komunitní nadace Blanicko – Otavská.

Cenu převzala také Iveta Vincíková z Písku, která pracuje v sociálně psychologickém centru Arkáda jako dobrovolník na Lince důvěry. Dokázala obdivuhodně skloubit starost o rodinu s péčí o všechny potřebné, kteří ji na lince kontaktují.

František Špeta z Kovářova stál před 38 lety spolu s Josefem Kuchtou a Stanislavem Hrochem u zrodu místního oddílu stolního tenisu. Vlastním přičiněním a aktivitou zrekonstruoval a upravil bývalý sál a vznikl tak prostor pro hrací stoly. Mládeži i dospělým pomáhá vyplnit jejich volný čas sportem a hráči sklízí úspěchy v soutěžích.

Mezi oceněnými týmy byla místní skupina Českého červeného kříže – záchranáři z Písku. Existuje necelé dva roky a má dvacet členů. Vykonávají pravidelné služby první pomoci při různých společenských a sportovních akcích, účastní se humanitárních sbírek, pořádají soutěže pro hasiče a záchranáře. Vytvořili centrum pro přípravu a relizaci soustředění záchranných složek i z jiných krajů republiky.