Už více než rok se obyvatelé Milevska, ale i jeho místníc h částí, obcí Dmýštice, Klisín, Něžovice, Velká a Rukáveč mohou důležité informace dozvědět prostřednictvím zpráv ve svém mobilu.

V současné době tuto službu využívá více než pět set lidí a radnici stojí průměrně měsíčně 1500 až 2000 korun.

„Důležité informace tímto způsobem, formou krátkých textových zpráv, zasíláme na zaregistrovaná čísla. Služba funguje pro zákazníky všech tří českých mobilních operátorů,“ sdělil podrobnosti Věnek Hönig, pracovník krizového řízení, obrany a požární ochrany městského úřadu.

SMS InfoKanal doplňuje hlášení veřejného rozhlasu a lidé mu říkají městský rozhlas do kapsy. Díky těmto zprávám se o důležitých věcech ve městě dozví i lidé, kteří během dne nemají možnost vyslechnout hlášení v rozhlase.

„V sms rozesíláme například sdělení o přerušení dodávky elektrické energie ve veřejných budovách, mezi poslední patřily informace o svozu bioodpadu. Samozřejmě tento způsob předávání informací by byl v prvé řadě využit v případě havárie, nenadálých a krizových situacích, které se týkají většího počtu obyvatel,“ doplnil Věnek Hönig.

„Můj otec se na radnici zaregistroval, ale zajímalo ho také, jestli data nemůžou být zneužita. Jinak myslím, je to docela dobrá věc. A je to bezplatné,“ míní pětatřicetiletý Jaroslav.

Jak dodal Věnek Hönig, služba je pro obyvatele skutečně bezplatná, zpoplatněna je pouze první sms pro registraci na úřadu a pak ta, kterou by uživatel této služby chtěl zasílání odhlásit.

SMS InfoKanal a s ní související databáze je chráněna technickými prostředky, které zahrnují přístupová jména, hesla, nebo kódový přenos dat. Tyto věci městu garantuje odborná firma, která služby pro Milevsko zajišťuje.