Objekt bývalé a dnes už značně zchátralé školní budovy v Rukávči i s přilehlým pozemkem čeká na evropské peníze. Po úvahách, co s budovou, jak ji využít, zda ji prodat nebo pronajmout, má vedení města Milevska jasno. Pronajme ji obecně prospěšné společnosti Regio Písek. Ta hledala vhodný objekt pro svoje aktivity.

„Už máme vypracovanou studii, hodláme v Rukávči vybudovat centrum enviromentální výchovy, vzdělání a osvěty. Je však třeba provést rekonstrukci a přístavbu budovy. Na to samozřejmě peníze nemáme, čekáme, až bude vyhlášen evropský grant. Žádost již máme připravenou,“ sdělil Deníku ředitel společnosti Regio Miroslav Mašek.

Společnost má v plánu pořádat zde víkendové i dlouhodobé pobyty, letní tábory a semináře zaměřené na ekologii. Patří k tomu i ubytování a stravování. Podobný typ vzdělávacího zařízení už funguje na Prachaticku.

„Máme už rovněž připravený program, podobný nabízíme i píseckým školám. Jde o to, aby děti a mládež měly možnost poznávat přírodu, zvířata přímo v terénu a ne prostřednictvím obrázků nebo internetu. Do programu hodláme rovněž zařadit stará a dnes již občas zanikající řemesla,“ hovoří o plánech Miroslav Mašek.

Na základě dohody činí nájemné jednu korunu ročně. Město má zájem, aby objekt, který je v jeho majetku, byl konečně smysluplně využíván.