Přibližně dva týdny uplynuly od změny, která se týká provozu v Sokolovské a Jarlochově ulici. Na základě rozhodnutí radnice je zde nyní jednosměrka.
Jak to vnímají řidiči? Měla změna smysl?

Pro mne to znamená, když jedu do těch míst, že musím dělat kolečko, prostě jednosměrku z druhé strany objíždět. Nevím, komu to pomohlo,“ míní jeden z místních a dodává, že asi radnici. Strážníci tam už prý vybrali dost peněz na pokutách.

„Vím o tom, že si někteří řidiči stěžují, že to tam musí objíždět,“ reaguje místostarosta Michal Polanecký. „Podle mého názoru to splnilo náš záměr. Zavedli jsme tam systém parkovacích hodin. Nikdo tam tedy nemůže odstavit vozidlo na delší dobu a bránit tak dalším v zaparkování. Pro někoho to možná znamená jen změnu svého obvyklého zvyku. Lidé se budou muset naučit využívat jednosměrky. Například u zdravotnického zařízení Humanika je to teď z hlediska dopravního bezpečnější,“ hájí místostarosta rozhodnutí vedení radnice a dodává, že změnu k lepšímu uznali i někteří, co podepsali petici proti jednosměrnému provozu.

Sokolovskou ulici plánuje vedení města ještě vylepšit. V budoucnu by se zde mělo dělat kompletní rekonstrukce kamalizace a rozvodů vody včetně závěrečné obnovy povrchu vozovky. „Je to zatím v dlouhodobém plánu. Tato investice představuje téměř 80 milionů korun a budou se muset hledat finanční zdroje, dotace na financování celé akce,“ míní Polanecký.

Jak v úterý Michal Polanecký naznačil, v dopravě ve městě budou zanedlouho ještě další změny. V červnu a červenci by měly v některých místech přibýt parkovací automaty. „Jsou i v jiných městech, řidiči si jistě zvyknou. Nahradí jen paní výběrčí, která objíždí místa, kde se za parkování platí,“ poznamenal Polanecký.