O zbourání dosluhujícího a vybudování nového plaveckého areálu rozhodlo zastupitelstvo v uplynulém týdnu. Po městě se však už šíří zvěsti, že provoz bazénu končí a zaměstnanci jsou propouštěni.

„Nic z toho není pravda,“ vyvrací tyto informace radní Tomáš Dušek. Vybudování nového plaveckého stadionu řešíme již nyní proto, aby byla možnost získat finanční prostředky z dotačních titulů Regionálního operačního programu. Půjde o nákladnou stavbu za téměř dvě stě milionů. V městském rozpočtu tak velká částka není a bylo by trestuhodné nevyužít možnosti získat evropské peníze,“ zdůraznil Dušek.

Přestože zastupitelé záměr na výstavbu plaveckého areálu jako celek schválili, některé připomínky bude nutné ještě dořešit.

Opoziční zastupitelé chtějí znát názory členů plaveckého oddílu na to, zda budou mít optimální podmínky pro tréninky a pořádání závodů. Vedle členů plaveckého oddílu chodí do bazénu pravidelně také hokejisté, fotbalisté a další sportovci. Probíhá zde plavecký výcvik dětí a kondiční plavání, několikaletou úspěšnou činnost má za sebou škola Plaváček.

„Počet drah by bylo možné ještě rozšířit až o čtyři. Znamenalo by to však zvýšení nákladů o dva miliony korun,“ odpověděl na námitku projektant Pavel Lejsek.

„Zvážíme i tyto možnosti, ale areál by měl být vybudovaný tak, aby město nemuselo doplácet na jeho provoz. Můžeme se o tom přesvědčit v Gmündu, kde takové zařízení je ziskové,“ informoval starosta Miroslav Sládek (ODS).

K tomu, aby budoucí akvapark nebyl ztrátový, potřebuje průměrnou denní návštěvnost kolem 470 lidí. Ti ale musí počítat se zvýšeným vstupným. V současné době je základní vstupné 35 korun na hodinu, nově by dospělí měli platit za hodinu a půl pobytu v bazénu 60 a děti 30 korun.

Po dobu bourání a stavby budou obyvatelé Písku a okolí bez bazénu zřejmě asi půldruhého roku. „V případě zájmu je město přes toto období schopno zajistit dopravu do plaveckých areálů v sousedních městech,“ ujistil radní Dušek.

Co bude v novém plaveckém areálu?

Podle projektu bude areál zahrnovat tobogán ukrytý do stavby, podzemní parkoviště pro 169 aut, lázně, wellness centrum, zařízení, které bude možné využít ke sportu, relaxaci i zábavě.