„Tak zase jedeme na to oraniště?“ Tak se vyjadřovali fotbalisté, kteří odjížděli hrát na hřiště TJ Hradiště. Od pátku 3. října budou muset změnit názor. Hřiště, kde se hrálo do kopce a z kopce, se proměnilo v důstojný fotbalový stánek.

„U jednoho rohu se muselo ubrat metr šedesát zeminy a na druhém bylo navezeno metr čtyřicet, čímž se vyřešilo třímetrové převýšení, které hřiště mělo,“ řekl po slavnostním otevření hřiště Ladislav Hanus, předseda TJ Hradiště. Jak uvedl, problémy s vyrovnáním plochy sportoviště způsobovalo i skalnaté podloží.

„Dneska jsme na hřiště pustili jen ty nejmenší, aby se tráva, která je ještě čerstvá, neponičila,“ dodal Hanus.

Vedením dětí od nejútlejšího věku ke sportu je TJ Hradiště známé. Jejich trenérem je Vratislav Peklo: „V minipřípravce máme děti 4 až 5 let. Ty ještě nesoutěží, s těmi si spíš hrajeme, aby si osahali míč. Pak tu jsou další tři přípravky,“ upřesnil trenér.

Na slavnostní otevření fotbalového stánku přišla i Martina Pobříslová se svým synem. „Matěj tady hraje v přípravce teprve dva měsíce, hrají v sestavě 4 + 1 na čtvrtinu hřiště a baví ho to,“ řekla.

V TJ Hradiště hraje nyní v 10 mužstvech (ve 3 dospělích a 7 mládeže) na 185 hráčů. Podle Ladislava Hanuse patří tak oddíl kopané mezi tři nejpočetnější na okrese (za FC Písek a milevský FC ZVVZ).

Na tento fotbalový svátek přišli vedle fotbalistů také zástupci města, které se podílelo na financování oprav, a také stavební firmy Kočí, která rekonstrukci prováděla.

Náklady na rekonstrukci hřiště:

Celkové náklady byly vyčísleny na více než 9 milionů korun. Město Písek v letech 2006 – 2008 poskytlo TJ Hradiště celkem 5 milionů korun. Další finanční prostředky poskytly ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a ostatní sponzoři. zdroj: TJ Hradiště