Na úterním kulturním fóru v Divadelní kavárně se diskuze stočila také na postavení a váhu kulturní komise.

„Kulturní komise dala řadu návrhů do rady města a podle mých informací nedostala od rady ani vyjádření. Bezzubost kulturní komise je tady patrná,“ uvedl člen kulturní komise Tomáš Franců ml. a zmínil i odchod několika členů, jejichž účast jim v komisi přišla marná a zbytečná.

Po předčasném odchodu vedoucí odboru kultury Ludmily Koštové a místostarostky Evy Veselé se diskuze rozhořela nad městskými slavnostmi. Pohledy účastníků diskuze, mezi nimiž převažovala kritika, byly velmi podobné názorům Písečanů, které jsme včera oslovili.

Účastníci fóra se pozastavovali nad komerčním rázem slavností, nepořádkem ve městě, hluchými místy v programu, ale i přehlížením píseckých tradic, které se předchozí ročníky pod taktovkou Centra kultury snažily připomínat a oživovat.

„Letošní písecké slavnosti byly velm pompézní, kde by méně znamenalo více. Jestliže probíhaly paralelně dvě akce současně, tak jsem se jich účastnit nemohl,“ uvedl bývalý ochotník.

„Na komisi pro životní prostředí zazněly poznámky o špatné koordinaci úklidu města při slavnostech,“ uvedl Jaroslav Pospíšil, člen komise životního prostředí města.

„Není to slavnost, kam by chodili lidi z Písku rádi. Řada z nich, když jsou slavnosti raději odjíždí z města pryč,“ uvedla svou poznámku Magdalena Myslivcová z Písku.

„Při ohňové šou byly všechny soubory v podstatě stejné, používaly podobné nástroje a chyběl tam nápad. Půlhodinový ohňostroj trval nakonec jak uvedl sám pyrotechnik pouze osm minut,“ řekl Roman Čada, ředitel Centra kultury a zakladatel skupiny historického šermu Rival.