Po dokončení dvou etap rekonstrukce Žižkovy třídy čeká generální oprava další komunikaci v centru města – Komenského ulici.

„Tady vozovka připomíná místy vlny na moři, opravu tedy nutně potřebuje. Jenom doufám, že termín stavby se nebude prodlužovat jako v Žižkově ulici, tam si řidiči i chodci užili své,“ uvedl Jaroslav Morávek, který včera zaparkoval svůj vůz u hlavní pošty.

„Rekonstrukce by mohla začít ještě v druhé polovině letošního roku tak, aby se neopakovaly problémy z dolní části Žižkovy ulice, kdy zde přes zimu zůstal jen prašný povrch. Záleží ale na tom, jak dopadne žádost města o dotaci z Regionálního operačního programu. Výsledek bychom měli znát kolem poloviny června. Pokud dotaci nedostaneme, na část stavby by si město vzalo úvěr, ostatní práce by bylo nutné odsunout,“ vysvětlil starosta Miroslav Sládek.

„Rekonstrukce je projekčně připravená, je vybrán dodavatel a jsme připraveni zahájit práce na této a dalších komunikacích hned, jak bude jasné financování,“ dodal náměstek ředitele Městských služeb Písek Josef Hrádek.

Do výběrového řízení se přihlásilo sedm firem. Vítězem je firma Swietelsky. Nabídla nejnižší cenu: 14,7 mil Kč (bez DPH). Rekonstrukce se bude týkat komunikace, chodníků a veřejného osvětlení. Mimo náklady stavby budou vyměněny vodovodní řad a horkovodní přípojky.

Rekonstrukce Komenského ulice si vyžádá některé změny v dopravě. „Konkrétní opatření předloží dodavatel stavby. V podstatě je ale jen jedna možnost – vést objízdnou trasu Budějovickou, Harantovou a Žižkovou ulicí,“ mínil vedoucí odboru dopravy MÚ Michal Kovařík.

Připraveny jsou také rekonstrukce Výstaviště a komunikace ve Smrkovicích. I tady se čeká na vyjasnění způsobu financování.