Projekt, který zatím představil šest pilotních modulů a jehož je písecká zemědělská škola příjemcem, financuje zčásti Česká republika a zčásti také fondy Evropské unie.

„K projektu jsme se přihlásili před dvěma roky a nyní představujeme jeho části. To jsou problematiky, jejichž proškolení můžeme už nyní zprostředkovat zájemcům,“ řekla ředitelka Střední zemědělské školy v Písku Zdeňka Hůrská.

Tvůrci projektu vycházeli při tvorbě modulů z požadavků zemědělské veřejnosti a představili je pod názvy Ekonomika zemědělských podniků, Management zemědělských podniků, Marketing v zemědělství, Finanční řízení podniků a účetní systém, Diverzifikace činností v zemědělství a Technologie a ekologie. Dosavadní pilotní výuky, kterou vedli lektoři z Jihočeské univerzity, se zúčastnilo 145 posluchačů, z toho 99 žen.

„Poslední aktivitou bylo převedení všech modulů do elektronické podoby, takže zájemce o vzdělání nebude muset sedět ve třídě, ale pracovat doma u počítače,“ dodala ředitelka Hůrská.

Jak uvedla manažerka projektu Alena Hlaváčová, zájemci mohou získat informace přes úřad práce, agrární komoru a další instituce, které mu mohou zprostředkovat styk se zemědělskou školou a ta dále dohodne způsob požadované výuky. Zemědělská škola se tak stala poskytovatelem této služby s cílem vybudování centra celoživotního vzdělávání.