Ten chtěli Netoličtí nechat vybudovat již dříve, ale jedná se o finančně nákladnou záležitost, na níž zatím nebyl dostatek financí.

„Petice se dostala do všech tříd ve škole a již před několika dny ji žáci odnesli na radnici. Přesný počet podpisů neznám, ale je jich opravdu hodně.

Nevím vlastně o nikom, kdo by si skatepark v Netolicích nepřál, všichni spolužáci ho chtějí,“ potvrdila Markéta Šandová z deváté třídy.

Aktivní mládež

Jak velký úspěch bude mít petice, zatím není jasné. Pro vedení města je však dobré vědět, že mládež o skatepark velmi stojí.

„Určitě tu všichni nejezdí na skateboardu nebo kolečkových bruslích, ale u hřiště bychom se mohli scházet a povzbudit ty, co by zde jezdili,“ doplnila Markéta Šandová.

Co rada města?

Rada města se již celou věcí zabývala. Na svém posledním zasedání pak tajemníkovi Petru Kotrbovi uložila zjistit cenu, vhodné místo a legislativní způsob realizace skateparku.

Je jasné, že petice věci určitým způsobem rozhýbala a snaha žáků základní školy nemusí vyšumět doztracena.

Zase jen peníze

Vyjádření zástupců města se Prachatickému deníku zatím nepodařilo získat. Někteří jsou v současné době mimo město, nebo jsou jinak zaneprázdněni, jiní nejsou o celé věci dostatečně informováni. Pokud by se však podařilo získat potřebné peníze a lokalitu, mládež by se skateparku mohla dočkat.