Vedení města chce vyhovět požadavkům občanů, ale zároveň se cítí odpovědné za zachování poklidného rázu jeho historické části.

Tato slova zazněla z úst místostarostky Evy Veselé při včerejším Dnu s Deníkem, který se konal odpoledne u Kamenného mostu a kde se během programu vystřídalo na pět set občanů.

Slova místostarostky směřovala k nejčastějšímu dotazu v anketě, kterou mezi píseckými občany uspořádal pro tuto příležitost Písecký deník.
Dotaz se týkal nedostatku místa na parkování zejména v centru města.

„To je dilema, nad kterým se hádáme i mezi sebou v radě města. Chceme, aby centrum žilo, a tak hledáme kompromis mezi zastánci klidových zón a na druhé straně zejména podnikateli, kteří by chtěli příjezd a parkovací místa všude. Už loni jsme slíbili, že postavíme parkoviště na Výstavišti a letos by mělo být hotové,“ řekla místostarostka a dodala, že by mělo sloužit zejména mimopíseckým návštěvníkům.

Ty pak bude podle jejích slov čekat při cestě do centra krásný pohled na Kamenný most a Europromenádu s parkány. Letos se začne rovněž budovat parkoviště u kostela. Pro potřeby občanů dále slouží prostor u kulturního domu, kde bylo zrušeno zpoplatnění.

Právě kulturní dům a kultura vůbec byla další nejčastější témata dotazů. Obyvatelce Písku Evě Kortánové, ale i dalším se nelíbí nákladnost stavby kulturního domu a jeho minimální využití. Mnozí lidé si myslí, aby takto nedopadla i zrekonstruovaná Sladovna.

„Jsem přesvědčena, že Sladovna proslaví Písek jednou po celé Evropě, protože se jedná o unikátní záležitost, kterou nám budou ostatní města závidět,“ hájila záměry města Eva Veselá.

Na druhé straně ale musela uznat, že s kulturním domem to nebude tak snadné. Varianta pronájmu se minulému vedení města nepovedla, a tak v současné době přebírá celý objekt Centrum kultury.

„To, jak je mi známo, sem bude přesouvat hodně z programu Divadla Fráni Šrámka, které jsme museli kvůli havarijnímu stavu stropu uzavřít,“ uvedla místostarostka. Dodala, že správnost tohoto postupu se projeví nejdříve po roce, možná i déle.

Sledujte tento web.

Již brzy přineseme obsáhlý rozhovor s místostarostkou města Písku Evou Veselou a vedoucí odboru kultury a CR Ludmilou Koštovou na téma kulturního dění ve městě Písku.