Před koncem týdne, necelou hodinu po poledni, obdrželi profesionální hasiči zprávu o požáru na Drlíčově. Podle informace mělo jít o oheň ve čtyřpatrové budově.

Na místo okamžitě vyrazily dva vozy, hasičský žebřík pro zásah zvenku a případnou záchranu obyvatel domu a cisterna na podvozku Scania. Technika se ale vůbec na místo nedostala. Obě strany ulice totiž lemovaly automobily.

„Naštěstí se jednalo o požár sazí v komínovém tělese čtyřpatrového domu a protipožární zásah bylo možné vést vnitřkem domu. Nikdo z obyvatel rovněž nebyl ohrožen na zdraví či na životě, takže technika nebyla zapotřebí,“ řekl k případu důstojník Hasičského záchranného sboru František Kovář.

Tentokrát skončil zásah šťastně, nedošlo ani k ohrožení lidí či finanční škodě. Kdyby se ale jednalo o požár třeba ve druhém patře a ve vyšších patrech byli lidé, pravděpodobně by při neprůchodnosti schodištěm domu zůstali odříznuti a museli čekat na pomoc zvenčí.

Než by se podařilo zaparkované automobily odtahat (hasiči například žádnou techniku k tomuto účelu nemají) a přijet s požárním žebříkem, asi by uhořeli.

„Touto ulicí je někdy problém bez nebezpečí odření laku projet i s osobním vozem, natož pak s náklaďákem. Částečným řešením by bylo nařídit parkování jen po jedné straně. Chápu majitele, že mají raději svoje automobily pod dohledem před domem, ale tady může jít opravdu někdy o život,“ řekl u zásahu náhodně přítomný František Douša z Písku.