Městská louka poblíž čistírny odpadních vod se má ještě v tomto pololetí změnit na veřejné cvičiště pro psy.

Lukáš Vlas ze Strakonic tento počin vítá. Jako myslivec má se psy zkušenosti. „Potřebují pohyb, zvláště velká plemena. Po městě jsou ale voděni na řemenu a s náhubkem. Myslím, že cvičiště přivítají zejména lidé z paneláků,“ říká. A připomíná, že mimo město je volný pohyb psů omezený.

Podle informací radnice nápad zřídit veřejné cvičiště právě v tomto místě vychází z požadavků majitelů psů. Řada jich právě do této lokality chodí psy venčit. „Vstup bude zdarma, bez jakéhokoliv omezení,“ uvedl starosta Pavel Vondrys. Podle něj na rozdíl od cvičiště kynologického klubu u letiště bude tento prostor určen zvláště pro nijak neorganizované pejskaře.

Ideální místo je to i podle dlouholetého kynologa Emila Cedla. „Není to daleko a lidé alespoň nebudou tolik venčit psy přímo ve městě. Navíc to může být i místo, kde se mladí i starší pejskaři budou moci sejít. Jen to bude chtít, aby na cvičiště někdo dohlížel, aby nedošlo k jeho devastaci.“

Po úpravách pozemku a zpevnění ploch přibudou na cvičišti přírodní překážky, lavičky, stolky a koše. Příští rok dojde na úpravu topolů a výsadbu dřevin. V dalších letech pak na překážky, veřejné osvětlení a podobně. „Pokud se objeví nějaká zájmová skupina, která by cvičiště chtěla vzít za své, nebudeme se tomu bránit,“ poznamenal starosta.

Autoři:

Jana Štroblová

Slávka Petráková