Město stále častěji čelí požadavkům občanů na rozšíření parkovacích možností v centru. Další skupina tyto názory odmítá a uvítala by rozšíření režimu pěší zóny do dalších ulic.

„Chodím často Drlíčovem, téměř všechny historické domy jsou zde opravené. Mohla by to být pěkná promenáda pro domácí i turisty. Jenže po většinu dne se tudy kvůli parkujícím a projíždějícím autům nedá bezpečně projít,“ zlobí se Jiřina Málková, která jen s obtížemi tlačí kočárek po velmi úzkém chodníku.

Systémem parkování a dopravním režimem na Drlíčově se zabývali radní v souvislosti s řešením situace v Šrámkově ulici, kde mimo jiné podnikatelé požadovali vyhrazená parkovací místa.

Šrámkova ulice je již pěší zónou, ale má režim odlišný od ostatních pěších zón v historickém centru. Nyní se to sjednotí. Parkování zůstane jen po levé straně směrem od Velkého náměstí k Putimské bráně s tím, že by bylo omezeno dobou 18 hodin večer až 10 hodin druhý den dopoledne. Nebudou zde žádná vyhrazená parkovací místa a nebude zde jako dosud povolen vjezd autobusu.

„Máme zde vyhrazená parkovací místa zaplacená do konce roku. S radnicí se o tom dohadujeme již hodně dlouho. Nejsme v takové situaci sami. Není to jen útok proti hotelům, ale hlavně proti návštěvníkům města,“ uvedla včera Eva Marešová z hotelu Bílá růže.

Stejný režim jako ve Šrámkově ulici bude zaveden na Drlíčově. „I když tady zatím není pěší zóna, tato ulice ústí do Janáčkovy, kde pěší zóna již je. Vznikne tak ucelená pěší zóna vytvářející příjemné prostředí pro korzo v okolí děkanského kostela,“ myslí si místostarostka Písku Hana Rambousová (VPM).

K novému režimu vjezdu a parkování se ještě vrátíme.